Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

НБУ оновив порядок реалізації санкцій банками та небанківськими установами

Реклама

Національний банк оновив порядок реалізації спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій).

Нове Положення про реалізацію спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) затверджене постановою Правління НБУ від 11 травня 2023 року № 65.

Затверджене Положення врегульовує актуальні питання реалізації санкцій, зокрема:

  • установлює особливості реалізації кожної санкції, зокрема й санкції "блокування активів" у новій редакції;

  • уточнює вимоги щодо реалізації санкцій під час здійснення операцій з використанням платіжних інструментів, включаючи електронні платіжні засоби, встановлює вимоги до еквайрингових установ;

  • визначає порядок дій суб'єкта реалізації санкцій у разі виявлення збігу окремих даних клієнта та/або іншого учасника фінансової операції з даними санкційної особи та відсутності достатньої інформації в санкційних списках або реквізитах платіжних інструкцій тощо;

  • визначає порядок реалізації секторальних санкцій.

Крім того, Нацбанк урегулював на рівні нормативно-правового акта порядок реалізації санкцій небанківськими установами, які до затвердження цього Положення керувалися вимогами відповідного нормативно-правового акта Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг.

Згідно з новим порядком небанківські установи мають одноразово надати Національному банку інформацію про наявність серед санкційних осіб:

  • небанківської установи,

  • кінцевих бенефіціарних власників / власників істотної участі, керівників, клієнтів небанківської установи.

Також установлено вимоги до суб'єктів реалізації санкцій протягом трьох місяців затвердити внутрішні документи з питань реалізації санкцій та налаштувати внутрішні системи моніторингу в такий спосіб, щоб забезпечити перевірку фінансових операцій за санкційними списками до їх проведення.

Постанова № 65 набрала чинності 13 травня 2023 року. З цього дня втратили чинність:

За повідомленням НБУ

LIGA360 дозволяє перевіряти компанії у світових санкційних списках, зокрема країн ЄС та США, а також санкційних списках України (РНБОУ, АМКУ). Спробуйте інструмент для перевірки токсичних бізнес-зв'язків прямо зараз. Більше про можливості LIGA360 для контролю compliance ризиків - за посиланням.

Читайте також:

Попередній розгляд подань про присвоєння звання Герой України здійснюватиме експертна група: Указ Президента

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини