Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Мінекономіки розповіло про типові недоліки в оформленні списків військовозобов'язаних, які пропонуються до бронювання

Реклама

Мінекономіки в листі від 2 травня 2023 року № 2704-20/19826-01 звернуло увагу на типові недоліки в оформленні списків військовозобов'язаних, які пропонуються до бронювання на період мобілізації та на воєнний час.

Згідно з пунктами 4, 6 - 8 Порядку бронювання військовозобов'язаних за списком військовозобов'язаних під час дії воєнного стану органи державної влади, інші державні органи подають на погодження Генеральному штабу Збройних Сил України (СБУ, Службі зовнішньої розвідки України) списки військовозобов'язаних, які пропонуються до бронювання на період мобілізації та на воєнний час, за відповідними сферами управління, галузями національної економіки, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями.

Погоджені Генеральним штабом Збройних Сил України (СБУ, Службою зовнішньої розвідки України) за результатами розгляду щодо повноти заповнення та наявності обґрунтувань списки, подані відповідно до пунктів 4 - 8 Порядку, Генеральний штаб ЗСУ (СБУ, Служба зовнішньої розвідки України) подає Мінекономіки.

Водночас за інформацією Генерального штабу ЗСУ значна кількість надісланих документів містить типові недоліки, у зв'язку з чим документи повертаються на доопрацювання.

Зокрема, під час формування списків допускаються випадки:

    • внесення до списків громадян України, які не перебувають на військовому обліку військовозобов'язаних у відповідних територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (далі - ТЦК та СП) (відсутня відмітка ТЦК та СП у військово-облікових документах військовозобов'язаного про взяття на військовий облік);

      • відсутності у списках інформації про військове звання та/або військово-облікову спеціальність військовозобов'язаного;

        • необґрунтованого перевищення 50 % співвідношення кількості заброньованих військовозобов'язаних і тих, які пропонуються до бронювання, до кількості військовозобов'язаних;

          • подання на погодження до Генерального штабу Збройних Сил України списків підприємствами, установами, організаціями;

            Довідково: відповідно до Порядку списки до Генерального штабу Збройних Сил України на погодження подають органи державної влади, інші державні органи.

            • відсутності списку за формою згідно з додатком 1 до Порядку та довідки про кількість військовозобов'язаних за формою згідно з додатком 2 до Порядку, підписаних керівником підприємства, установи, організації шляхом накладання кваліфікованого електронного підпису (у разі подання в електронній формі);

              • відсутності інформації про відповідність облікових даних військовозобов'язаних, зазначених у списку, їх військово-обліковим документам.

              Також Мінекономіки просить не включати до списків:

              • військовослужбовців (осіб, які проходять військову службу);

                  • військовозобов'язаних, які не перебувають на військовому обліку військовозобов'язаних (призовники, особи, які досягли граничного віку перебування в запасі; особи, які за станом здоров'я визнані непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку тощо);

                    • осіб, які не перебувають у трудових відносинах з органом державної влади, іншим державним органом, органом місцевого самоврядування, підприємством, установою, організацією.

                    Мінекономіки листом від 06.02.2023 № 2704-20/4897-03 рекомендувало органам державної влади, іншим державним органам, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам і організаціям подавати список до Мінекономіки в паперовій та/або електронній формі (у форматах Excel та PDF).

                    Зверніть увагу: неподання Мінекономіки списку в електронній формі (у форматах Excel та PDF) суттєво подовжує строк його опрацювання та перевірки, що безпосередньо впливає на оперативність прийняття рішення про бронювання військовозобов'язаних.

                    Водночас повідомляється, що згідно з вимогами Порядку Мінекономіки розглядатиме списки виключно після їх погодження Генеральним штабом Збройних Сил України (СБУ, Службою зовнішньої розвідки).

                    Крім цього, Генеральний штаб Збройних Сил України надав перелік дефіцитних військово-облікових спеціальностей, за наявності яких вони не підлягають бронюванню (лист Генштабу ЗСУ від 20.04.2023 № 300/1/С/3886).

                    Хочете захистити бізнес від ризиків та підвищити ефективність? Придбайте рішення LIGA360 для 10 фахівців за ціною 3! Захист від бізнес-ризиків, потужності AI для ухвалення рішень, зручні інструменти для керівника, юриста, бухгалтера, HR. Замовте на акційних умовах прямо зараз.

                    Читайте також:

                    Змінено умови прийняття до громадянства України: що передбачає новий Закон?

                    Залиште коментар
                    Увійдіть щоб залишити коментар
                    Увійти
                    Підпишіться на розсилку
                    Головні новини і аналітика для вас по буднях

                    Схожі новини