Парламентська Асамблея Ради Європи офіційно визнала ордер на арешт путіна. Про це повідомив нардеп Олексій Гончаренко.
За його словами, 27 квітня ПАРЄ прийняла важливу резолюцію, яка стосується примусової депортації українських дітей та дорослих в росію.
Зазначається, що термін «геноцид» відносно дій рф вперше згадується в офіційному документі такого рівня.
В резолюції зазначається, що згідно з нормами міжнародного права, примусова депортація - це ознака геноциду, тому всі випадки мають розслідуватись, а всі причетні понести відповідальність.
Парламентська Асамблея вітає рішення Міжнародного Кримінального Суду щодо ордеру на арешт президента росії путіна, та Уповноваженої з прав дітей рф Марії Львової-Бєлової.
"І це одне з найголовніших рішень ПАРЄ в цій резолюції. Не всі члени ПАРЄ є країнами, які ратифікували Римський статут (Статут по якому виданий арешт путіна). І саме прийняття цієї резолюції розширює коло країн де путін офіційно вважається підозрюваним у військових злочинах. Путін - розшукуємий військовий злочинець. Тепер це підтвердила і ПАРЄ", - йдеться в повідомленні.
Як повідомила прес-служба Апарату ВР, документ також містить наступні положення:
- насильницькі переміщення та депортація дітей може розслідуватися як злочин геноциду, воєнний злочин, злочин проти людяності;
- усі держави-учасниці Римського статуту мають забезпечити виконання ордерів на арешт від Міжнародного кримінального суду;
- заклик до Ради Європи щодо забезпечення відповідальності та правосуддя за агресію російської федерації проти України;
- підтримку роботи українських ініціатив, спрямованих на повернення наших громадян;
- важливість того, щоб воєнні злочинці були притягнуті до відповідальності тощо.
А ви впевнені у зв'язках бізнес-партнерів? Перевірити наявність російського і білоруського сліду компаній допоможе CONTR AGENT у LIGA360. Замов сьогодні на вигідних умовах.
Читайте також: Європейська Рада підтримала створення механізму для реєстрації збитків, завданих рф Україні