1 квітня 2023 року набрав чинності Закон № 2888-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо платіжних послуг» (далі - Закон № 2888).
Серед іншого, цим Законом у новій редакції викладено п. 170.9 ст. 170 Податкового кодексу (далі - Кодекс), яким визначається порядок оподаткування суми надміру витрачених коштів / електронних грошей, отриманих платником податку на відрядження або під звіт, не повернутої у встановлений строк.
Фахівці Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків відповіли на поширені запитання.
Хто повинен сплатити податок при оподаткуванні суми надміру витрачених коштів / електронних грошей, отриманих платником податку на відрядження або під звіт, не повернутої у встановлений строк?
Особою, відповідальною за сплату податку, у такому випадку буде податковий агент. Податковим агентом платника податку під час оподаткування суми, виданої платнику податку під звіт та не повернутої ним у встановлений строк, є особа, що видала таку суму, а саме:
а) на відрядження - у сумі, що перевищує суму витрат платника податку на таке відрядження, розрахованій згідно з підпунктом 170.9 статті 170 Кодексу;
б) під звіт для виконання окремих цивільно-правових дій від імені та за рахунок особи, що їх видала, - у сумі, що перевищує суму фактичних витрат платника податку на виконання таких дій (пп. 170.9.1 п. 170.9 ст. 170 Кодексу).
Як підтверджуються витрати у разі якщо платник податку для проведення розрахунків застосував платіжний інструмент, включаючи корпоративний (бізнесовий) платіжний інструмент або особистий платіжний інструмент?
Якщо під час відрядження чи виконання окремих цивільно-правових дій платник податку для проведення розрахунків застосував платіжний інструмент, включаючи корпоративний (бізнесовий) платіжний інструмент або особистий платіжний інструмент, чи його реквізити, вартість витрат засвідчується документом (випискою та/або відомостями з рахунку) в електронній або паперовій формі, що містить визначену законом інформацію про виконані платіжні операції за рахунком, до якого емітований такий платіжний інструмент (пп. 170.9.2 п. 170.9 ст. 170 Кодексу).
Перевірте, як змінився фінансово-майновий стан ваших партнерів і конкурентів у 2022 році. Усі показники проаналізує за вас LIGA360. Капітал, динаміка активів та поточної кредиторської заборгованості тощо. Замовте LIGA360 прямо сьогодні.
Читайте також:
Змінено правила заповнення платіжок для сплати податків, зборів та ЄСВ