Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську
ІТ

Дія.Підпис, який відповідає вимогам ЄС: Мінцифри запрошує долучитися до бета-тесту

Реклама

Мінцифри поінформувало, що відтепер Дія.Підпис відповідає регламенту eIDAS Європейського Союзу. Ним можна підписувати документи чи контракти, які дійсні як в Україні, так і в країнах ЄС.

У міністерстві повідомили, що поки скористатися Дія.Підписом-EU можна на двох платформах, а пізніше функціонал масштабують і на інші. Долучайтеся до бета-тесту, щоб першими протестувати оновлення.

Що таке Дія.Підпис-EU?

Мінцифри роз'яснило, що це все той же електронний підпис у смартфоні, який можна активувати за 1 хвилину в застосунку Дія. Тільки тепер він відповідає технічним вимогам ЄС. В Україні він є кваліфікованим електронним підписом, у країнах ЄС - удосконаленим. Дія.Підписом-EU можна підписати, наприклад, договір про співпрацю з європейськими партнерами. А установа з ЄС може перевірити підпис на платформі і бути впевненою, що документ підписали саме ви. На платформі можна перевіряти українські підписи та печатки на цифрових документах та підтверджувати їх дійсність.

Раніше контрагенти в ЄС не могли перевірити український електронний підпис через відсутність технологічної сумісності. Проте нещодавно Європейська Комісія опублікувала перелік країн, що ввійшли до спеціального списку TC AdES LOTL. Він містить інформацію про електронні підписи та печатки країн, які не є членами Європейського Союзу. Україна стала першою країною, яка потрапила до цього переліку.

Зазначається, що Дія.Підпис-EU має юридичну силу, і його можуть приймати в суді, незважаючи на те, що він не є кваліфікованим електронним підписом у ЄС. Але відповідно до регламенту ЄС електронні підписи з країн, що не входять до ЄС, можуть використовуватися в ЄС як удосконалені електронні підписи.

Як працює Дія.Підпис-EU?

Під час активації Дія.Підпису в Дії автоматично формується ключ, який відповідає вимогам ЄС. При цьому зовні для користувачів Дії нічого не змінилось і процес підписання залишається таким же простим: кліпаєте чи посміхаєтесь і вводите код свого Дія.Підпису.

Проте тепер на окремих платформах можна буде зробити вибір: підписати документ Дія.Підписом українського стандарту (Дія.Підпис-UA) чи міжнародного (Дія.Підпис-EU). Далі - стандартний процес підписання: пройти перевірку за фото та ввести код Дія.Підпису.

Як протестувати Дія.Підпис-EU?

Долучитися до бета-тесту можуть усі користувачі, які мають Дія.Підпис. Для цього слід оновити застосунок Дія до останньої версії і вам буде доступне підписання Дія.Підписом-EU.

Щоб активувати Дія.Підпис, необхідно мати хоча б один документ у застосунку Дія: ID-картку, закордонний паспорт чи посвідку на проживання. А далі:

  • зайдіть у Меню в Дії;

  • натисніть Дія.Підпис та Активувати Дія.Підпис;

  • пройдіть перевірку за фото - Дія порівнює ваше зображення із зображенням на ваших документах;

  • придумайте 5-значний код для Дія.Підпису.

Тепер ви маєте електронний підпис у вашому смартфоні одразу у двох варіантах: за українським стандартом та міжнародним.

Під час тестування ви можете підписати документ Дія.Підписом-EU на двох платформах:

  • ID.GOV.UA (ICEI)

  • у сервісі документообігу Вчасно.

ЛІГА:ЗАКОН презентує можливості штучного інтелекту для договірної роботи. Відтепер аналіз контрактів, підбір нормативної інформації й оцінку ризик-факторів можна здійснити прямо в LIGA360: Юрист. Ми перевірили роботу AI на тисячах договорів, щоб економити ще більше вашого часу. Замовте LIGA360:Юрист з функціоналом автоматизації договірної роботи Contractum прямо сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини