Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Уряд схвалив законопроєкт щодо удосконалення процедури оскарження у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно

Реклама

28 березня Уряд схвалив проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедури оскарження у сферах державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань».

Деталі законодавчої ініціативи повідомив Тарас Мельничук, постійний представник Кабінету Міністрів у Верховній Раді.

Положеннями законопроекту заплановано:

  • передбачити у нормах Цивільного кодексу загальні засади державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень;

  • уточнити основні засади виникнення права власності на новостворене майно та об'єкти незавершеного будівництва.

Також запропоновано внести зміни до Закону «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», якими передбачити таке:

  • невстановлення особи заявника тягне за собою неприйняття заяви про проведення реєстраційних дій, надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;

  • неподання заявником документа, що підтверджує оплату адміністративних послуг, або внесення відповідної плати не в повному обсязі матиме своїм наслідком зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав;

  • рішення державного реєстратора, прийняте з порушенням Закону «Про санкції», може бути оскаржено до Міністерства юстиції будь-якою особою не пізніше трьох років з дня його прийняття незалежно від того, коли вона дізналася чи могла дізнатися про таке рішення.

Крім того, проєктом запропоновано передбачити в Законі «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», що в разі задоволення скарги на рішення, дії або бездіяльність у сфері державної реєстрації або підтвердження факту використання ідентифікаторів доступу державного реєстратора до Державного реєстру прав іншими особами Міністерство юстиції, його територіальні органи приймають рішення про, зокрема, визнання протиправною реєстраційної дії, дії державного реєстратора, що мала наслідком вилучення відомостей Єдиного державного реєстру, дії, пов'язаної з автоматичною державною реєстрацією, скасування рішення територіального органу Мін'юсту. Аналогічні зміни пропонується внести до Закону «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Попередьте незаконні дії з об'єктами нерухомості та діяльність "чорних реєстраторів". Налаштуйте моніторинг в SMS-Маяк та отримуйте сповіщення про будь-які дії щодо майна компанії. Деталі за посиланням.

Business help від LIGA360. Забезпечте свою команду комфортними умовами роботи та доступом до потрібної інформації на пів року, за фіксованою ціною 7000 грн/міс. Замовте прямо зараз.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини