Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Рада підтримала запровадження випробування при прийнятті на військову службу за контрактом

Реклама

Верховна Рада України 21 березня прийняла у другому читанні і в цілому проєкт Закону № 8169 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих питань виконання військового обов'язку та проходження військової служби». Про це повідомила прес-служба Апарату ВР.

Зазначається, що документом:

  • врегульовуються деякі норми щодо встановлення, зміни або припинення правових відносин між державою та громадянами України в питаннях виконання останніми військового обов'язку, зокрема пов'язаних із підготовкою громадян до військової служби, їх припискою до призовних дільниць, призовом на військову службу та проходженням ними строкової військової служби;

  • запроваджуються випробування при прийнятті на військову службу за контрактом;

  • установлюються строки проходження військової служби за контрактом від 1 до 10 років шляхом виключення відповідного положення щодо шестимісячного строку;

  • приведено у відповідність деякі положення Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» та розділено їх у часі (на мирний час та особливий період - поза та в межах періодів проведення мобілізації, дії воєнного стану) за результатами проведеного в державі правого режиму воєнного стану;

  • приведено положення статті про звільнення військовослужбовців з військової служби у відповідність із раніше ухваленими законами.

Відповідно до проєкту Закону підготовленого до другого читання, Закон "Про військовий обов'язок та військову службу" пропонується доповнити, зокрема, новою статтею "Випробування при прийнятті на військову службу за контрактом".

"При прийнятті громадян України вперше на військову службу за контрактом встановлення випробування є обов'язковим.

Випробування встановлюється строком від одного до шести місяців з метою встановлення відповідності військовослужбовця вимогам проходження військової служби за контрактом.

Випробування при прийнятті на військову службу за контрактом не встановлюється для:

1) курсантів закладів фахової передвищої військової освіти, вищих військових навчальних закладів,

військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти;

2) військовослужбовців, які раніше проходили кадрову військову службу або військову службу за контрактом строком не менше шести місяців;

3) військовослужбовців Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України", - зокрема йдеться в тексті законопроєкту, запропонованого головним комітетом в остаточній редакції.

Вся актуальна база законодавства й судових рішень є у LIGA360. Знаходьте потрібний документ в один клік - побачте весь обсяг пов?язаних аналітичних матеріалів, судових прецедентів, НПА тощо. Спробуйте найзручніше рішення для legal research прямо сьогодні. 

Читайте також: Депутати підтримали зміни до законів щодо умов прийняття до громадянства України

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини