Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Привласнення знайденого телефону: суд роз'яснив, в якому випадку настає кримінальна відповідальність

Реклама

Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області ухвалив вирок стосовно громадянина, якого обвинувачено у крадіжці, вчиненій в умовах воєнного стану (частина 4 статті 185 КК України). Про це повідомила прес-служба суду.

Суть справи: мешканець смт Гришківців поблизу одного з ринків Бердичева знайшов на землі мобільний телефон та забрав його собі. Жодних дій, спрямованих на пошук власника вказаного гаджета чи повернення його власнику, чоловік не вчинив, викраденим майном розпорядився на власний розсуд. Шкода, завдана власниці телефона, склала понад 5,5 тис. грн.

Своїм вироком суд затвердив угоду про визнання винуватості, визнав чоловіка винним та призначив узгоджене сторонами покарання - 5 років позбавлення волі з  іспитовим строком 1 рік.  При постановленні вироку суд врахував щире каяття обвинуваченого, його активне сприяння розкриттю злочину, відшкодування завданого збитку потерпілій, відсутність обтяжувальних обставин.

На вирок протягом 30-ти днів може бути подана апеляція.

"Відповідно до чинного законодавства України, особа, яка знайшла загублену річ, не стає її власником. Згідно статті 337 Цивільного кодексу України, ви зобов'язані негайно повідомити про знахідку  особу, яка її загубила (або власника речі), і повернути майно цій особі.

Якщо ви не знаєте, де перебуває особа, котра втратила річ (особливо якщо це документи), вам варто заявити про знахідку до Нацполіції, зателефонувавши на спецлінію 102 чи звернутись до найближчого екіпажу поліції або органу місцевого самоврядування. Це відповідатиме  вимогам законодавства.

Якщо ж ви залишите річ собі і не намагатиметесь розшукати власника, ваші дії підпадають під дію статті 185 Кримінального кодексу України (крадіжка) та тягнуть за собою кримінальну відповідальність", - зазначила прес-служба суду.

Більше інформації про те, що робити із знахідкою, на веб-сайті Міністерства юстиції України за посиланням

Як швидко знайти подібні судові рішення? 35 фільтрів для пошуку доступні на ІТ-платформі LIGA360. Дізнайся, як знаходити smart-рішення для захисту в суді за посиланням. 

Читайте також: Суд вирішив, що збитки за пошкодження автомобіля, на яке впало дерево, відшкодовуватиме департамент міської ради

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини