Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Кабмін ухвалив постанову щодо посилення захисту національних інтересів за майбутніми позовами України у зв'язку з військовою агресією рф

Реклама

Кабмін ухвалив постанову щодо посилення захисту національних інтересів за майбутніми позовами держави Україна у зв'язку з військовою агресією російської федерації, інформує пресслужба Міністерства юстиції.

Постановою встановлюється мораторій (заборона) на виконання, у тому числі в примусовому порядку, грошових та інших зобов'язань за рахунок коштів Державного бюджету України, кредиторами (стягувачами) за якими є іноземні юридичні особи, кiнцевим бенефіціарним власником, членом або учасником (акціонером), що має частку в статутному капіталі 10 і більше %, яких є російська федерація та громадяни pociйськoї федерації, крім тих, що проживають на території України на законних підставах.

При цьому дія мораторію не поширюватиметься не лише на безоплатне відчуження/передачу на користь держави Україна, а й на задоволення вимог Національного банку за наданими банкам кредитами для підтримки ліквідності. Таким чином мораторій не зможе бути використаний банківськими установами як привід для уникнення сплати боргів перед Національним банком України.

Крім того, ухваленою Урядом постановою врегульовується питання набуття права власності на майно осіб, пов'язаних з державою-агресоркою, на підставі рішення суду або у порядку спадкування з метою виконання такими особами обов'язків, які виникають з набуттям права власності.

Так, на підставі рішення суду або у порядку спадкування особи, пов'язані з державою-агресоркою, набуватимуть право власності на майно (оскільки обмежити таке набуття неможливо) та зможуть володіти і користуватися цим майном. При цьому така особа зможе звернутися до нотаріуса за вчиненням нотаріальної дії щодо видачі свідоцтва про право на спадщину, а також здійснити державну реєстрацію права власності на таке майно на підставі виданих раніше свідоцтв про право на спадщину.

«Офіційне визнання державою права на спадщину шляхом його державної реєстрації надасть можливість вимагати виконання обов'язків, які виникають з набуттям права власності, зокрема сплати податку на спадщину, обов'язку щодо утримання майна тощо. Крім того, це сприятиме виявленню активів, набуття яких особами, пов'язаними з державою-агресоркою, не було відображено в державних реєстрах (державних інформаційних ресурсах). Таким чином «на радари» органів державної влади та правоохоронців потрапить майно, інформацію про яке не вносили до державних реєстрів, посилаючись на мораторій», - пояснив Міністр юстиції Денис Малюська.

Витрачаєш багато часу на аналіз законодавства? Спробуй найзручніші інструменти legal research в LIGA360. Миттєвий пошук серед мільйонів документів. Для кожного НПА - пов'язана аналітика, законодавство та судові справи. Дізнайся більше переваг за посиланням.

Читайте також:

Стягнення збитків з рф: чи можна подати позов до національного суду

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини