Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Перевірки обґрунтованості видачі лікарняних здійснюватиме Пенсійний фонд: рішення Уряду

Реклама

Уряд затвердив Порядок проведення особами, уповноваженими правлінням Пенсійного фонду України, перевірок обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності.

Відповідна постанова Кабінету Міністрів від 3 березня 2023 року № 185 набрала чинності з 7 березня.

Згідно з Порядком метою перевірки листків непрацездатності є здійснення контролю за обґрунтованістю формування (видачі) листків непрацездатності, медичних висновків про тимчасову непрацездатність.

Перевірка листків непрацездатності проводиться уповноваженими посадовими особами територіального органу Пенсійного фонду та/або уповноваженими лікарями, перелік яких затверджується правлінням ПФУ.

Згідно з документом підставами для прийняття територіальним органом Пенсійного фонду рішення щодо проведення перевірки листків непрацездатності є:

1) виявлення невідповідностей шляхом проведення ризик-орієнтованого моніторингу електронного реєстру листків непрацездатності з використанням автоматизованої інформаційно-аналітичної системи Пенсійного фонду України.

У разі коли за результатами моніторингу електронного реєстру листків непрацездатності виявлено листки непрацездатності, що потребують подальшої перевірки, територіальний орган Пенсійного фонду України протягом одного робочого дня приймає рішення щодо проведення перевірки та робить відмітку у підставах для перевірки "За результатами моніторингу даних".

Порядок проведення моніторингу електронного реєстру листків непрацездатності встановлюється правлінням Пенсійного фонду України;

2) повідомлення від НСЗУ про виявлення невідповідностей та/або застережень до даних, що містяться в медичному висновку за результатами здійснення заходів з верифікації даних в електронній системі охорони здоров'я;

3) звернення страхувальника (роботодавця);

4) звернення застрахованої особи щодо обґрунтованості виданого їй листка непрацездатності;

5) запити правоохоронних органів та рішення суду.

Пенсійний фонд нагадав, що з 1 січня 2023 року Фонд соціального страхування України передав свої завдання та функції до Фонду - відтепер саме ПФУ є уповноваженим органом управління в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування. ФССУ перебуває в процесі припинення.

Де читати професійну аналітику про управління персоналом? В робочому просторі LIGA360: HR-Менеджер. Налаштуйте персональну стрічку новин з обраних джерел, отримуйте доступ до аналітики з кадрового обліку, читайте коментарі експертів. Оберіть своє рішення LIGA360 за посиланням.

Читайте також:

Огляд сімейних спорів під час воєнного стану

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини