Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Митне очищення арештованих активів: пропозиції АРМА

Реклама

АРМА розробило пропозиції щодо внесення змін до законодавства, які повинні вирішити проблему реалізації майна, що перебуває під митним контролем. Про це повідомила прес-служба АРМА.

Наразі Митний кодекс України регулює низку митних режимів - режим транзиту, тимчасового ввезення, митного складу, переробки на митній території тощо. Водночас, згідно із Кодексом, ці режими завершуються переважно внаслідок конфіскації або втрати товарів. Однак реалізація арештованого та переданого в АРМА майна, що перебуває під митним контролем, не є підставою для його завершення.

Це означає, що покупець такого активу, має сплатити ще низку митних платежів (в залежності від конкретного товару - мито, акцизний податок, ПДВ), окрім ціни, за яку він придбав майно безпосередньо на торгах. Крім додаткових витрат, негативним чинником є нормативна неврегульованість цього питання, що ускладнює випуск зазначених товарів для вільного обігу на митній території України, а відповідно є фактором непередбачуваності й додатковим ризиком для потенційного покупця.

Разом з тим, такі обставини ускладнюють формування об'єктивної стартової оцінки майна для торгів, адже початкова вартість не включає значних за величиною платежів.

"Одним із варіантів вирішення проблеми є включення митних платежів до оціночної вартості арештованого майна та віднесення його реалізації на торгах до підстав завершення митного режиму", - наголосив в АРМА.

Зазначається, що такі зміни матимуть кілька важливих наслідків:

  • «розмитнення» арештованого товару фактично відбуватиметься паралельно з його придбанням на аукціоні;

  • оціночна вартість лоту матиме більш достовірний і повний характер для потенційних покупців;

  • оскільки отримані від продажу кошти перераховуються на депозит АРМА та витрачаються на купівлю військових облігацій, по факту митні платежі будуть цільовими і спрямовуватимуться на потреби оборонної сфери.

"Пропозиції Нацагентства грунтуються на практичному досвіді управління активами, які передаються для реалізації. Зокрема, минулого року АРМА отримало понад 42 тис. тонн арештованого аміаку російського походження, який перебував під митним контролем. Після придбання сировини покупці мали сплатити значні додаткові суми за зберігання активу та митні платежі, внаслідок чого кінцева вартість майна значно перевищувала ціну продажу на торгах", - йдеться в повідомленні.

Юристи аналізують й моніторять судову практику на ІТ-платформі LIGA360. Отримай доступ до 100 млн судових справ та сучасних інструментів legal research. Обирай свій тариф за посиланням.

Читайте також:

Адвокатський запит: як не допустити помилки при оформленні

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини