Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Набрали чинності зміни до КПК щодо захисту інтересів дитини у разі затримання або тримання під вартою її батьків

Реклама

5 лютого набрав чинності Закон № 2858-IX "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо захисту прав та законних інтересів дитини у разі затримання або тримання під вартою її батьків або інших законних представників".

Документ було офіційно опубліковано в газеті "Голос України" 4 лютого.

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла документ у другому читанні та в цілому як закон 12 січня 2023 року.

Раніше пресслужба Апарату ВР повідомляла, що Законом вносяться зміни до Кримінального процесуального кодексу України, якими регламентується порядок здійснення відповідних заходів, спрямованих на захист прав та законних інтересів дитини у разі затримання її батьків чи інших законних представників або застосування до них запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, примусових заходів медичного характеру, тимчасового арешту тощо (зміни до ст. ст. 191, 194, 213, 508, 583, 584 цього Кодексу).

Зокрема, встановлюється обов'язок інформування підрозділу органів Національної поліції та органу опіки та піклування за місцем перебування такої дитини про факт залишення дитини без батьківського піклування та необхідність вжиття невідкладних заходів щодо тимчасового влаштування дитини.

Адвокати із сімейних справ вивчають актуальні ситуації щодо розлучення, поділу майна, ухилення від сплати аліментів з ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Також система містить повну базу українського законодавства з експертними коментарями. Придбайте ІПС ЛІГА:ЗАКОН за посиланням.

Читайте також:

Депутати пропонують нову суддівську спеціалізацію з розгляду сімейних справ щодо захисту прав дітей

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини