Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

У яких випадках контролюючі органи надають відомості з ДРФО стосовно доходів фізосіб без їх згоди

Реклама

Фахівці Головного управління ДПС у Запорізькій області поінформували, що відповідно до вимог статті 70 Податкового кодексу центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, формує та веде Державний реєстр фізичних осіб - платників податків (далі - ДРФО).

ДРФО є базою персональних даних, інформація з якого має надаватися з дотриманням вимог ПКУ, Закону № 2297-VI "Про захист персональних даних" (далі - Закон № 2297) та Порядку обробки персональних даних у базі персональних даних - Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, затвердженого наказом Мінфіну від 24.02.2015 № 210 (далі - Порядок № 210).

До складу персональних даних включаються дані про фізичних осіб, зокрема суми нарахованих та/або виплачених доходів, суми нарахованих та/або перерахованих податків (пункт 1 розділу ІІІ Порядку № 210).

Персональні дані фізичних осіб - платників податків із ДРФО є інформацією з обмеженим доступом.

Згідно з пунктом 2 розділу VII Порядку № 210 без згоди фізичної особи - платника податків її персональні дані можуть передаватися у таких випадках, зокрема:

1) за рішенням суду;

2) коли передача персональних даних прямо передбачена законом України і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини:

  • органам прокуратури, Служби безпеки, Міністерства внутрішніх справ, Антимонопольного комітету - на їх письмову вимогу щодо персональних даних фізичної особи з ДРФО за конкретний проміжок часу;

  • центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму, на його запит щодо персональних даних з ДРФО;

  • органам державної виконавчої служби та приватним виконавцям на їх письмову вимогу з питань виконання рішень судів та рішень, що підлягають примусовому виконанню відповідно до Закону № 1404-VIII "Про виконавче провадження" зі змінами та доповненнями, щодо персональних даних фізичної особи з ДРФО;

3) отримання запиту від інших органів державної влади і місцевого самоврядування, що діють у межах повноважень, наданих законодавством України відповідно до нормативно-правових актів щодо взаємодії обміну або отримання інформації з ДРФО.

Податківці зауважили, що на сьогодні відповідно до Порядку надання інформації Державною податковою службою України на запити органів державної виконавчої служби та приватних виконавців, затвердженого спільним наказом Мін'юсту, Мінфіну від 21.07.2020 № 2483/5/436, ДПС надає на запити органів державної виконавчої служби інформацію з ДРФО, зокрема, про джерела отримання доходів боржників - фізичних осіб.

Будьте готовими до перевірок контролюючих органів у 2023 році! Модуль "Мистецтво оборони" у LIGA360 надасть відповіді, як захистити бізнес правовим шляхом. Замовте прямо сьогодні.

Читайте також:

Бюро економічної безпеки розпочало безпосереднє співробітництво з Європолом

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини