Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Адвокатські запити у сфері виявлення та розшуку активів: АРМА надало роз'яснення

Реклама

Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) інформує, що регулярно отримує адвокатські запити, які стосуються не лише інтересів власників арештованих активів, переданих в управління Агентства, а й котрі пов'язані з виявленням та розшуком активів. Оскільки більшість таких звернень містять типові питання, Агентство надало загальні роз'яснення щодо можливостей і повноважень АРМА під час їх розгляду.

1. Адвокат особи, визнаної потерпілою в кримінальному провадженні, просить здійснити виявлення та розшук активів підозрюваного.

Агентство зазначило, що відповідно до Закону про АРМА вживає заходів щодо виявлення та розшуку активів виключно на виконання звернень органів, що здійснюють досудове розслідування, прокуратури (в особі їх керівників), судів, слідчого, детектива, прокурора, суду (слідчого судді).

2. Адвокат особи - фігуранта кримінального провадження - просить надати інформацію, чи вживались АРМА заходи з виявлення та розшуку активів, власником яких є його клієнт.

Відповідно до вимог КПК України відомості досудового розслідування можна розголошувати лише з письмового дозволу слідчого або прокурора і в тому обсязі, в якому вони визнають можливим.

Крім того, відомості, що містять дані досудового розслідування, інші відомості, зазначені у зверненнях компетентних органів щодо виявлення та/або розшуку активів, що надійшли до АРМА та стали відомі під час здійснення Агентством своїх повноважень, віднесено до переліку відомостей, що становлять службову інформацію згідно з наказом Нацагентства.

Довідково АРМА повідомило, що відомості, які дозволяють ідентифікувати особу - фігуранта кримінального провадження, є обов'язковим реквізитом звернення щодо виявлення та розшуку активів, яке надійшло на розгляд АРМА.

3. Адвокат особи - учасника кримінального провадження - просить надати інформацію, копії документів, що є або можуть бути у розпорядженні АРМА за результатами вжитих заходів з виявлення та розшуку активів.

Задля дотримання мети, визначеної кримінально-процесуальним законодавством у частині нерозголошення відомостей досудового розслідування, інформацію та матеріали щодо результатів проведених дій, спрямованих на розшук та виявлення активів, згідно з якими можливо прямо або опосередковано ідентифікувати осіб, зазначених у зверненнях правоохоронців, віднесено до переліку відомостей, що становлять службову інформацію в АРМА.

4. Адвокат підсанкційної особи, щодо якої рішенням РНБО застосовано санкцію у вигляді блокування активів, просить надати інформацію, копії документів, пов'язані з виявленням і розшуком АРМА активів його клієнта.

Для реалізації положень Закону «Про санкції» та забезпечення залучення АРМА до виявлення та розшуку активів фізичних та юридичних осіб, зазначених у відповідних рішеннях РНБО, видано спільний наказ Міністерства юстиції та АРМА, яким затверджено Порядок надання АРМА інформації на запити Мін'юсту.

Крім того, якщо зазначені у запитах правоохоронців відомості не вказані в Законі «Про державну таємницю», вони віднесені до службової інформації.

Обмеження доступу до інформації, пов'язаної з виявленням та розшуком АРМА активів підсанкційних осіб, здійснюється виключно в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності, а також для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя, оскільки розголошення такої інформації може завдати істотної шкоди цим інтересам. Водночас шкода від оприлюднення АРМА відповідної інформації переважає суспільний інтерес в її отриманні, оскільки породжує можливість приховування підсанкційною особою активів з метою уникнення застосування санкції у вигляді їх стягнення в дохід держави.

Законом «Про інформацію» встановлено, що службова інформація є інформацією з обмеженим доступом. Відповідно до вимог Закону про АРМА Голові Нацагентства та його заступникам, посадовим і службовим особам АРМА забороняється розголошувати інформацію з обмеженим доступом, отриману у зв'язку з виконанням ними службових обов'язків, крім випадків, встановлених законом.

Також Агентство зазначило, що запитувана адвокатом інформація, отримана під час здійснення кримінального провадження, надається йому виключно в порядку, встановленому кримінальним процесуальним законом.

Секрет успіху адвоката НААУ - у рішенні LIGA360. Аналіз судових рішень й законодавства, моніторинги й правові сервіси, доступ до кабінету НААУ та Електронного суду. Замов сьогодні та виконуй робочі завдання ефективніше.

Читайте також:

Адвокатський запит: що треба врахувати?

Адвокатський запит: як не допустити помилки при оформленні

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини