Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України нагадало, що якщо особі від 18 до 60 років, вона покинула свою домівку і є військовозобов'язаною, то їй потрібно стати на військовий облік за новим місцем фактичного проживання. Зробити це треба протягом 7 днів після приїзду.
"Звертаємо увагу, це не означає, що вам одразу вручать повістку", - йдеться в повідомленні.
З повним переліком військовозобов'язаних, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, можна ознайомитися у статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
Зокрема, звільненими від мобілізації є такі категорії військовозобов'язаних громадян:
- особи з інвалідністю або особи, які відповідно до висновку військово-лікарської комісії визнані тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров'я на термін до 6 місяців (з подальшим проходженням військово-лікарської комісії);
- жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років;
- жінки та чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років;
- жінки та чоловіки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років;
- жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина, яка є особою з інвалідністю I чи II групи;
- які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного зі своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи.
"Якщо ви належите до осіб, які не підлягають мобілізації, але повістка все одно прийшла, потрібно з'явитися до військкомату та надати документи, які підтверджують ваш статус", - зазначили в міністерстві.
Відкрийте можливості LIGA360 для юридичного бізнесу. Придбайте рішення для 5 юристів - отримуйте рішення для бухгалтера та піарника у подарунок. Тільки до 31 грудня забезпечте більше співробітників інформацією за тією ж ціною.
Читайте також: Набув чинності Закон, яким військовослужбовцям під час війни дозволили йти у відпустку без пояснення причин
Виїзд чоловіка, який самостійно виховує одну або більше дітей: роз'яснення Держприкордонслужби
На час воєнного стану оновлено військову процедуру посвідчення заповітів