Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Нові правила бронювання військовозобов'язаних: що треба знати?

Реклама

30 листопада набув чинності Закон "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" щодо бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час» від 04.11.2022 р. № 2732-ІХ.

Прийняті зміни розширюють перелік військовозобов'язаних, які підлягають бронюванню.

Бронюванню підлягають військовозобов'язані, які працюють:

1) в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, у разі якщо це необхідно для забезпечення функціонування зазначених органів;

2) на підприємствах, в установах і організаціях, яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення), у разі якщо це необхідно для виконання встановлених мобілізаційних завдань (замовлень);

3) на підприємствах, в установах і організаціях, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт і надання послуг, необхідних для забезпечення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань;

4) на підприємствах, в установах і організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. Критерії та порядок, за якими здійснюється визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Такі військовозобов'язані не підлягають прийняттю на службу у військовому резерві.

"Звертаю увагу, що розширення переліку можливостей для бронювання, крім тих, що передбачають наявність мобілізаційних завдань, почне діяти тільки після того, як буде розроблений і схвалений Урядом окремий порядок, що визначатиме ці критерії”, - наголосив державний секретар Міністерства аграрної політики та продовольства України Віктор Канцурак.

В Уряді нагадали, що процедура бронювання аграріїв відбувається виключно через електронний кабінет запитів на бронювання.

Вам також буде цікаво: Рада змінила порядок бронювання військовозобов'язаних: 5 речей, про які варто знати

Детальніше про документ читайте тут, а також ознайомтесь з матеріалом: Бронювання співробітників під час воєнного стану: що треба знати?

Читайте також: Уряд вніс зміни до деяких питань бронювання військовозобов'язаних: документ

Закон щодо розширення переліку осіб, які не підлягають призову під час мобілізації, опубліковано

Військові повістки: хто і де має право вручати

Воєнний стан потребує оперативного пошуку інформації. Керівникам, юристам, бухгалтерам та hr-фахівцям як ніколи важливо встигати за змінами. У LIGA360 створений спеціальний блок з важливими даними: законодавство, економічні новини, відповіді експертів. Замовляйте систему на спеціальних умовах.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини