Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Виїзд чоловіків-водіїв, волонтерів: порядок видачі дозволів на перетин кордону через систему «Шлях»

24 листопада 2022, 10:00
104683
0
Реклама

Юрист Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області Яна Кравець роз'яснила порядок видачі дозволів на перетин кордону через систему «Шлях».

Що таке система «Шлях» та як вона працює?

Система «Шлях», з допомогою якої водії призовного віку можуть перетинати кордон, якщо вони перевозять гуманітарну допомогу або медичні вантажі, запрацювала в Україні 17 березня цього року. 

На кого поширюється?

Таке рішення приймається виключно щодо водіїв, які здійснюють перевезення для потреб Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також медичних вантажів, вантажів гуманітарної допомоги автомобільними транспортними засобами за наявності відповідного обґрунтування щодо обсягів вантажів та кількості транспортних засобів, необхідних для їх перевезення, у листах від будь-якого з таких органів, підприємств, установ, організацій, закладів: військових, правоохоронних органів; військових адміністрацій; медичних закладів; відправників чи отримувачів гуманітарної допомоги.

Куди звертатися?

Відповідні звернення подаються до Мінінфраструктури або до обласних військових адміністрацій, після чого дані водіїв внесуть у систему та погоджуватимуть у Держприкордонслужбі. 

Для отримання такого дозволу необхідно:

Звернутися листом до відповідної обласної військової адміністрації на електронну адресу.

Право звернення мають будь-які з таких органів, підприємств, установ, організацій, закладів:

  • військові, правоохоронні органи;

  • військові адміністрації;

  • медичні заклади;

  • відправники чи отримувачі гуманітарної допомоги (за поданням районної військової адміністрації).

Рішення про виїзд за межі України водіїв, що здійснюють перевезення гуманітарних вантажів Київська обласна державна адміністрація приймає за наявності відповідного обґрунтування щодо обсягів вантажів та кількості транспортних засобів, необхідних для їх перевезення.

При складанні пропозицій щодо виїзду водіїв за межі України юрист Регіонального центру з надання БВПД рекомендує отримувати від них відповідну згоду на обробку персональних даних.

За результатами опрацювання звернень відповідна обласна державна адміністрація приймає рішення про виїзд за межі України водіїв, що здійснюють перевезення гуманітарних вантажів, вносить відомості до інформаційної системи «ШЛЯХ», адміністратором якої є Укртрансбезпека, а також надсилає лист до Державної прикордонної служби України.

Державна прикордонна служба України приймає рішення щодо пропуску водія за межі державного кордону України на підставі витягу з розпорядження відповідної обласної військової адміністрації про надання дозволу на виїзд (у паперовому або електронному вигляді) та наявності відповідних відомостей в інформаційній системі «ШЛЯХ», адміністратором якої є Укртрансбезпека.

Строки дозволу

Такий дозвіл на перебування за кордоном надається не більше ніж на 30 днів.

Правове підґрунтя застосування.

26 травня 2022 року набрала чинності постанова Кабміну від 20.05.2022 № 615 “Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57 і від 3 березня 2022 р. № 194”, якою змінено порядок і умови прийняття рішення обласною військовою адміністрацією «Про виїзд за межі України водіїв».

Відповідно до статті 1 Закону України «Про гуманітарну допомогу», отримувачі гуманітарної допомоги - такі юридичні особи, яких зареєстровано в установленому Кабміном порядку в Єдиному реєстрі отримувачів гуманітарної допомоги, що визначені пунктами «а»-«ґ» цієї статті Закону.

Адвокати з сімейних справ вивчають актуальні ситуації щодо розлучення, поділу майна, ухилення від сплати аліментів з ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Також система містить повну базу українського законодавства з експертними коментарями. Придбайте ІПС ЛІГА:ЗАКОН за посиланням.

Читайте також: Виїзд чоловіка, який самостійно виховує одну або більше дітей: роз'яснення Держприкордонслужби

Чоловікам хочуть дозволити виїзд за кордон на умовах фінансової підтримки ЗСУ: в Раді зареєстровано законопроєкт

Кабмін дозволив виїзд деяким групам моряків за кордон у період воєнного стану: документ

На час воєнного стану оновлено військову процедуру посвідчення заповітів

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини