Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

З 17 листопада почне діяти урядова постанова щодо деяких питань оформлення паспортних документів

16 листопада 2022, 10:00
6016
0
Реклама

2 листопада офіційно опубліковано урядову постанову від 28 жовтня 2022 року № 1220 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оформлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України», проєкт якої розробила Державна міграційна служба.

Документ набере чинності 17 листопада 2022 року.

Раніше Державна міграційна служба повідомила, що прийнятими змінами врегульовуються питання, які значно спрощують порядок оформлення паспортних документів під час воєнного стану.

Зокрема, передбачено можливість:

  • оформлення закордонними дипломатичними установами паспорта громадянина України для виїзду за кордон дитині на підставі звернення лише одного з батьків;

  • формування е-паспорта громадянина України, е-паспорта громадянина України для виїзду за кордон особам, які не змогли отримати виготовлений документ через тимчасову окупацію території України або активні бойові дії;

  • завершення процедури оформлення документів територіальним підрозділом ДМС, який не здійснював прийом заяв;

  • пересилання виготовлених документів для їх видачі від одного територіального підрозділу ДМС до іншого в межах України, а також за кордон;

  • отримання виготовленого закордонного паспорта дитини іншою особою, яку визначатимуть батьки або інші законні представники.

Також розширено коло свідків, які беруть участь у процедурі встановлення особи під час отримання паспорта після досягнення 18 років, й надано можливість здійснювати її у режимі відеоконференцзв'язку (у разі неможливості членам сім'ї бути присутніми особисто).

Отримуй максимум інформації для ухвалення юридичних рішень. Усе законодавство й судова практика, аналітика й правова картина дня - є у рішенні LIGA360:Юрист. Замов прямо сьогодні.

Читайте також:

Внесено зміни до порядку розгляду заяв про зміну імені

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини