Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

У Держгеокадастрі запроваджено автоматичний розрахунок НГО земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів

Реклама

З 19 жовтня 2022 року Держгеокадастр запроваджує новий функціонал, що дає змогу автоматично розрахувати нормативну грошову оцінку земельної ділянки, розташованої у межах населеного пункту (за умови наявності в Державному земельному кадастрі відомостей як про НГО земель населеного пункту, так і про саму земельну ділянку).

Зазначений функціонал дає змогу провести автоматичний розрахунок нормативної грошової оцінки земельної ділянки та отримати його в електронному вигляді в особистому кабінеті на порталі «Е-сервіси» Держгеокадастру. Весь процес відбувається без участі фахівців територіальних органів Держгеокадастру, водночас обов'язковою умовою є наявність усіх необхідних для цього документів. У такий спосіб людський фактор, який до сьогодні був вирішальним, - усувається. Також відбувається значна економія часу.

У разі неможливості автоматичного розрахунку НГО земельної ділянки такий розрахунок здійснюватимуть працівники територіальних органів Держгеокадастру з використанням відповідної наявної технічної документації.

Довідково: 6 липня 2022 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів від 1 липня 2022 року № 753 «Про внесення змін до Методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок», яка передбачає, зокрема, що витяг із технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок оформляється і видається автоматично в електронній формі з використанням програмного забезпечення Державного земельного кадастру.

Наразі автоматичний розрахунок нормативної грошової оцінки земельних ділянок автоматизованою системою ведення Державного земельного кадастру здійснюється для:

  • земельних ділянок сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів (за умови наявності в Державному земельному кадастрі відомостей про земельну ділянку з валідним електронним документом);

  • земельних ділянок, розташованих в межах населених пунктів (за умови наявності в Державному земельному кадастрі відомостей як про нормативну грошову оцінку земель населеного пункту, так і про земельну ділянку з валідним електронним документом).

За матеріалами Урядового порталу

SMS-Маяк - надійна допомога бізнесу в захисті нерухомості та землі. Налаштуйте моніторинг та отримуйте сповіщення про зміни в реєстрі речових прав. Замовляйте за посиланням.

Читайте також:

Підтримка аграрного сектору в умовах воєнного стану: що варто знати?

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини