Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

В Україні запрацювала в тестовому режимі програма доступної іпотеки "єОселя"

Реклама

Нова державна програма доступного кредитування для українців «єОселя» запрацювала в тестовому режимі. Зараз триває робота над її технічним доопрацюванням для запуску в застосунку Дія.

Деталі повідомило Міністерство економіки.

Заплановано, що масовий запуск програми відбудеться у другій половині жовтня. Тоді послугою можна буде скористатися у мобільному застосунку Дія, а подати заявку стане можливим у декілька кліків.

На сьогодні вже п'ять банків інтегровано в програму «єОселя»: «Ощадбанк», «Приватбанк», «Укргазбанк», «Скай банк» та банк «Глобус». Вони готові розпочати видачу перших кредитів.

Передбачається, що в рамках програми доступної іпотеки «єОселя» українці отримають можливість придбати житло в кредит під 3 % або 7 % річних з мінімальним початковим внеском 20 % та строком кредитування до 20 років. Однією з головних переваг програми «єОселя» є те, що процентна ставка буде залишатися фіксованою протягом усього кредитного періоду.

У цьому році запрацює перший етап реалізації програми «єОселя». Доступні кредити під 3 % річних почнуть видавати таким соціальним категоріям населення, які працюють:

  • кадровим військовим та правоохоронцям;

  • медикам;

  • працівникам освіти;

  • науковцям.

З початку 2023 року почнеться реалізація другого етапу програми «єОселя», в рамках якого на отримання кредитів під 7 % річних зможуть розраховувати всі громадяни, які відповідатимуть визначеним критеріям. Для отримання іпотечного кредиту треба:

  • бути громадянином України віком від 18 до 70 років;

  • бути платоспроможним;

  • володіти нерухомістю менше 52,5 кв. м (додатково 21 кв. м на кожного наступного члена сім'ї);

  • не перебувати під санкціями;

  • не брати участь в інших подібних державних програмах.

Програму «єОселя» реалізує Міністерство економіки спільно з Мінцифри та «Укрфінжитлом».

За повідомленням Урядового порталу

SMS-Маяк - надійна допомога бізнесу в захисті нерухомості та землі. Налаштуйте моніторинг та отримуйте сповіщення про зміни в реєстрі речових прав. Замовляйте за посиланням.

Читайте також:

Закон щодо захисту прав інвесторів будівництва: експертний аналіз

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини