Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Експорт товарів до рф повністю заборонено: рішення Уряду

Реклама

Кабінет Міністрів прийняв постанову «Про заборону вивезення товарів з України на митну територію Російської Федерації».

Відповідне рішення ухвалено на урядовому засіданні 27 вересня, повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Постановою передбачається заборонити вивезення за межі митної території України товарів за зовнішньоекономічними контрактами, торговельною або країною призначення яких є російська федерація.

Нормативно-правовий акт діятиме до дня припинення або скасування воєнного стану та припинення застосування рф недружніх дій проти України.

«Ми продовжуємо санкційний тиск проти рф. Ця постанова - ще один з багатьох інструментів економічного впливу. Розуміємо, що санкції - це засіб не лише реагування на військову загрозу, а й упередження агресії в майбутньому. Хочу констатувати, що з початку війни експорт товарів до рф де-факто було зупинено. Тепер це закріплено і на правовому рівні», - роз'яснила Перший віце-прем'єр-міністр - Міністр економіки Юлія Свириденко.

За прогнозами Уряду, таке рішення не матиме негативних економічних наслідків. Адже за даними статистики, за період з березня по червень 2022 року експорт українських товарів на територію рф склав всього 4,2 млн доларів. Переважно це була продукція з чорних металів на суму 4,189 млн доларів і хімічна продукція на 57,2 тисячі доларів. Для порівняння: тільки в січні 2022 року українські підприємства експортували до рф товарів на 250 млн доларів.

Крім того, ембарго на експорт допоможе українським компаніям, що мали контрактні зобов'язання перед суб'єктами рф, встановити юридичну чіткість у питанні невиконання контрактів. І тепер вони зможуть сконцентрувати активність на інших ринках, вважають у Мінекономіки.

Спробуй інноваційний інструмент для аналізу законодавства. Графічні зв'язки документів у LIGA360:Юрист - можливість візуалізувати весь обсяг інформації у два кліки. Замов доступ до системи за посиланням.

Читайте також:

З 26 вересня діють окремі зміни до Закону «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю»

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини