Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Чи зміниться з 1 жовтня сума єдиного податку для ФОП: відповідь податківців

Реклама

Фахівці Головного управління ДПС у Запорізькій області роз'яснюють, що зміна мінімальної заробітної плати, що відбувається протягом року, не впливає та не змінює ставку (суму єдиного податку), яка сплачується до бюджету. Адже відповідно до п. 293.1 ст. 293 Податкового кодексу ставки єдиного податку для платників першої групи встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, другої групи - у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Таким чином, ставки єдиного податку для ФОП протягом всього 2022 року складають для платників:

1) першої групи (до 10 % від розміру прожиткового мінімуму) - 248,10 грн на місяць;

2) другої групи (до 20 % від розміру мінімальної зарплати) - 1300,00 грн на місяць;

3) третьої групи єдиного податку - у відсотках від доходу;

4) для четвертої групи (винятково сільгоспвиробники) ставка податку встановлюється залежно від кількості землі у користуванні.

Податківці звертають увагу на те, що ставка єдиного податку для першої та другої груп встановлюється місцевими радами, тому для окремих видів діяльності (або в окремих населених пунктах), відповідно до прийнятого рішення, ставка єдиного податку може бути меншою, ніж максимальний рівень, визначений ПКУ.

Як самостійно подати звітність й контролювати сплату податків? Сервіс Liga:REPORT має усі шаблони звітів до податкової, автоматично перевіряє і розраховує дані. Також тут можна стежити за сплаченими податками й штрафами державі, вести книгу обліку доходів онлайн. Придбайте Liga:REPORT та звітуйте вже сьогодні без проблем.

Читайте також:

Який розмір ЄСВ слід сплачувати з 1 жовтня 2022 року: ДПС

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини