Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Держава компенсує роботодавцям ЄСВ за працевлаштування деяких категорій зареєстрованих безробітних

Реклама

Верховна Рада прийняла урядові законопроекти, спрямовані на активізацію ринку праці та зростання зайнятості серед населення.

Відповідні рішення про схвалення законопроектів № 6067 та 5795 народні депутати прийняли 21 вересня.

Законом (проект № 6067) запроваджується низка новацій, що дадуть змогу удосконалити роботу служби зайнятості, створити нові робочі місця завдяки активним програмам на ринку праці, забезпечать зменшення рівня безробіття.

Зокрема, впроваджується стимулювання для роботодавців у вигляді компенсації ЄСВ або частини заробітної плати з Фонду по безробіттю за працевлаштування:

  • молоді, зокрема, на перше робоче місце;

  • учасників бойових дій;

  • одиноких батьків, батьків дітей з інвалідністю;

  • осіб за 5 років до досягнення пенсійного віку;

  • осіб з інвалідністю;

  • довготривалих безробітних та інших вразливих категорій громадян.

Окрім того, змінюються застарілі підходи щодо допомоги безробітним у пошуку підходящої роботи, впроваджується європейський метод до виплати допомоги по безробіттю відповідно до страхових принципів - чим більший страховий стаж, тим більше тривалість та розмір виплат, які отримує людина. Запропоновано залучати більше безробітних до громадських робіт з відновлення країни, за що вони отримуватимуть вищий дохід, ніж допомога по безробіттю.

Закон (проект № 5795) також врегульовує низку питань щодо роботи в Україні іноземців та осіб без громадянства. Зокрема:

  • встановлюється належний контроль за застосуванням праці іноземців та осіб без громадянства та сплатою ЄСВ шляхом запровадження моніторингу через електронний обмін інформацією між різними органами;

  • Державній службі зайнятості надається право оперативно реагувати і скасовувати дозволи на застосування праці іноземців за зверненням правоохоронних органів;

  • зменшується навантаження на роботодавців у разі залучення іноземної робочої сили шляхом скасування вимоги щодо виплати заробітної плати іноземцю у розмірі 5 або 10 мінімальних заробітних плат;

  • удосконалюється порядок видачі дозволів - ця адміністративна послуга стане доступною через ЦНАП.

За повідомленням Міністерства економіки України

Усі ризики для бізнесу - як на долоні з рішенням LIGA360. Юридичні, договірні, майнові та медіа ризики контролюються з єдиного цифрового простору. Спробуй корпоративне рішення LIGA360 прямо зараз.

Читайте також:

Конфлікт інтересів в адвокатській діяльності

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини