Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

На онлайн-марафоні ААУ розглянули стан та майбутнє юридичного бізнесу в Україні

13 вересня 2022, 18:15
106
0
Реклама

9 вересня Асоціація адвокатів України провела онлайн-марафон «Бізнес в умовах воєнного стану. Юридична практика. Чи є майбутнє у юрбізу?»

Захід відбувся за участі представників юридичного бізнесу та ЗМІ, які мають об'єктивну інформацію про стан юридичного ринку.

Модератором заходу виступила Ольга Дмитрієва, президентка ААУ, керуюча партнерка АО «Дмитрієва та партнери».

Всі учасники відмітили, що найважчими були перші два місяці війни. Багато представників юрбізнесу намагалися бути активними, працювати, наскільки це можливо, писати коментарі щодо останніх змін законодавства, допомогати співробітникам та колегам евакуюватися, займалися благодійністю. Дехто впав у «ступор» та припинив юридичну діяльність.

Як зазначила Олена Осмоловська, генеральна директорка ТОВ "Юридична газета", т.в.о. головного редактора: «Бізнес вже почав адаптуватися і працювати в умовах війни. У цей час починається трансформація ринку: починають працювати компанії, які призупинили роботу, деякі приймають рішення не повертатися на юридичний ринок».

Олександр Липський, керівник Медіа-центру LIGA ZAKON також зауважив, що вже треба виходити з «анабіозу» і починати переглядати маркетингові плани та стратегії, «входити» в ритм.

Валентин Богунов звернув увагу на те, що змінилися маркетингові інструменти та відчувається нестача фахової інформації. Саме тому заступник головного редактора газети «Закон і Бізнес» порекомендував юристам надавати більше фахової та корисної інформації.

Керуючий партнер юридичної фірми «Горецький і Партнери» та Голова Комітету ААУ з медіації Олег Горецький поділився досвідом продовження діяльності в умовах воєноого стану. Він зазначив, що повертатися до нормального ритму роботи було важко і, звичайно, її не можна порівнювати з довоєнною. Проте основним завданням залишається зберегтися на ринку, зберегти клієнтів, компанію та працівників. Пан Олег зауважив, що якщо і економити, то не на зарплаті та рекламі, а на другорядних речах: оптимізувати затрати канцелярію, змінити умови аренди тощо.

Шкелебей Олександр, керуючий партнер ESQUIRES, керівник практики судових спорів розповів, як працює його команда. 40% працівників повернулося до офісу, інша частина команди продовжує працювати онлайн. Ефективність вдається зберегти завдяки звітності. ESQUIRES направляє певний відсоток прибутку на ЗСУ і все це висвітлюється працівникам, щоб вони розуміли свій вклад у безумовну перемогу.

Біляєва Ірина, партнерка та СЕО Juscutum також поділилася досвідом продовження діяльності компанії Juscutum в умовах воєнного стану. Пані Ірина розповіла, що на початку війни в офіс запрошували психолога з метою підтримки команди. Також компанія проводила стратегічну сесію і шукала нові напрямки, проводила інтерв'ю з клієнтами щодо їх проблем, щоб побудувати нові маркетингові процеси.

За словами Катерини Власюк, голови Комітету ААУ з сімейного права, засновниці АБ «Сімейний адвокат Катерина Власюк», на юридичні бутики війна вплинула не так жорстко. Також війна була додатковим поштовхом для нових напрямків діяльності: створити благодійний фонд, надавати додатково pro bono і відкрити франшизу.

Максим Андрєєв, керуючий партнер одеської компанії AS Legal також поділився, як компанії працюють в регіонах. Безумовно, найважчими були перші місяці війни, коли головним було питання безпеки. Наразі бізнес поступово відновлює діяльність, а компанія AS Legal повністю повернулась до робочого режиму.

Керівник юридичного департаменту New Products Group Олександр Петриченко зауважив, що незважаючи на оптимістичні настрої, так як було раніше вже не буде. Україна вже втратила 40% ВВП, а це відобразиться і на юридичному секторі. Зараз бізнес сконцентрований на виживанні та на відновленні своїх активів. Післявоєнний напрям роботи буде націлений в основному на відновлення та отриманні відшкодування.

Підбиваючи підсумки дискусії Ольга Дмитрієва звернула увагу на те, що незважаючи на складні умови, треба адаптуватися до змін, бо якщо не рухатися уперед, не буде майбутнього. Саме тому Асоціація адвокатів України продовжить обговорення теми юрбізнесу в умовах воєнного стану і вже наприкінці року ми повернемося до вас з новими темами, кейсами та прогнозами.

ААУ висловлює вдячність партнерам, модераторам, всім спікерам та учасникам, завдяки яким пройшов такий важливий, цікавий та змістовний захід.

Для всіх, хто не зміг долучитися до заходу та хоче переглянути його, мають можливість переглянути запис за посиланням: https://youtu.be/QE_HK-qPTNQ

Як юридичному бізнесу управляти інформацією та ризиками? Всі інструменти надасть ІТ-платформа LIGA360. Знаходьте ефективні правові позиції, обмінюйтеся новинами й документами, контролюйте ризики та зміни. Деталі за посиланнями.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини