Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Про комісійну торгівлю і нюанси "спрощеного" оподаткування : позиція ДПАУ

5 березня 2010, 15:20
3089
3
Реклама

Державна податкова адміністрація роз'яснила деякі моменти, пов'язані з оподаткуванням виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) ФІЗОСІБ-СПД, що здійснюють підприємницьку діяльність по договорах комісії.

Отже, відмічає податкова, уся сума, фактично отримана единоналожником на свій розрахунковий рахунок або в касу за здійснення операцій за договором комісії, включаючи також суму винагороди, вважається виручкою від реалізації продукції. І, як відомо, впродовж календарного року вона не повинна перевищувати ліміт 500 тис. гривен. В той же час річний об'єм виручки у розмірі 500 тис. гривен є лише критерієм визначення можливості фізособи-підприємця перебувати на спрощеній системі оподаткування. На відміну від них у юридичних осіб об'єм виручки є об'єктом оподаткування по ставках 6 % і 10 %.

Висновок, яким ділиться ДПАУ, наступний: суб'єкти малого бізнесу, включаючи і тих, які здійснюють торгівлю за договором комісії (доручення)повинні враховувати усі надходження засобівотриманих на розрахунковий рахунок і в касу від продажу продукції (товарів, робіт, послуг), а також суми внереализационных прибутків і виручку від іншої реалізації. Це необхідно для того, щоб визначати, чи може підприємець і далі перебувати на спрощеній системі оподаткування.

А ось що стосується юрособ - СПД, які також займаються комісійною торгівлею, то їх оподаткування супроводжується іншого роду нюансами. Цю категорію підприємців ДПАУ оповіщала не лише в цьому, але і другом своєму листі (№ 29353/7/15-0117)де відзначалося, що такі суб'єкти не повинні враховувати грошові засоби, що є транзитними і на які ці суб'єкти не мають права власності, при визначенні права на сплату єдиного податку. Єдиним податком можуть обкладатися лише суми комісійної або агентської винагороди, отриманого "упрощенцами" від їх клієнтів. Інші ж засоби, що поступають на рахунки единоналожника при здійсненні комісійної торгівлі або наданні брокерських, агентських і експедиторських послуг, є транзитними і належать іншим особам.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини