Національний банк своїм недавнім листом № 48-104/322-2641 нагадав про порядок здійснення финмониторинга операцій по рахунках клієнтів, відкритих не за їх ініціативоюа у зв'язку з реорганізацією банку або його філії.
Згідно з представленим роз'ясненням, фінансова операція по перерахуванню залишку засобів з рахунку юридичної особи у зв'язку з реорганізацією банку (філії) на суму, яка рівна або перевищує 80000 гривен або ж рівна/перевищує суму в іноземній валюті, еквівалентну 80000 гривням, не підпадатиме під фінансовий моніторингоскільки таке перерахування здійснюється у зв'язку зі зміною рахунку, а не за ініціативою клієнта.
В той же час Нацбанк звернув увагу на наступну обставину: якщо по попередньому рахунку юрособи, відкритої у банку (філії), операції по зарахуванню або списанню засобів не проводилися взагалі, то перша відповідна операція вже по новому рахунку, відкритому у банку (філії), все ж підлягатиме обов'язковому финмониторингу в порядку статті 11 Закону України "Про попередження і протидію легалізації (відмиванню) прибутків, отриманих злочинним шляхом".
Раніше, нагадаємо, НБУ закликав банки більші ретельно відноситися до вимог Госфинмониторинга про надання додаткової інформації, що стосується "сумнівних" операцій їх клієнтів (осіб, підозрюваних в легалізації злочинних прибутків). Зокрема, НБУ відмічав, що якщо у банку є вагомі підстави вважати, що Госфинмониторинг перевищує свої повноваження і вимагає додаткову інформацію, не пов'язану з операціями, що стали об'єктом финмониторинга, то банк має повне право відповісти відмовою. Захищати свої права в подальшому НБУ рекомендує банкам в порядку, передбаченому КАСУ. Також НБУ порадив фінустановам у кожному конкретному випадку "самостійно визначити, яка саме інформація, пов'язана з фінансовою операцієющо стала об' єктом фінансового моніторингу має бути надана Уповноваженому органу на його відповідний запитий".