Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

З 6 серпня Нацбанк спростив низку обмежень для підтримки діяльності волонтерів та бізнесу

Реклама

Нацбанк з 6 серпня 2022 року спростив низку обмежень для підтримки діяльності волонтерів і бізнесу.

Відповідна постанова Правління НБУ від 5 серпня 2022 року № 172 "Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 18" набрала чинності з 6 серпня 2022 року, крім окремої норми.

21 липня 2022 року регулятор установив ліміт на розрахунки гривневими платіжними картками за кордоном. Водночас Національний банк дав змогу банкам не застосовувати ліміт на розрахунки фізичних осіб - волонтерів із гривневих платіжних карток за кордоном з метою купівлі товарів військового призначення за умови дотримання одночасно таких вимог:

  • операції за рахунком волонтера є типовими для цієї фізичної особи та обсяг операцій, що здійснювалися за її рахунками, перевищував еквівалент 100 тис. грн на місяць до 21 липня 2022 року;

  • подання до банку листа від державного органу або військової частини щодо співпраці з волонтером та замовлення товарів відповідного призначення, якщо сума такої операції перевищує еквівалент 400 тис. грн на місяць;

  • надання орієнтовної вартості (розрахунку) товару та строків виконання замовлення;

  • інформування волонтером банку щодо збору коштів з метою оплати продукції.

До переліку товарів, які мають змогу купувати волонтери-фізособи, належать: рації, бронежилети, каски, шоломи, військова та тактична форма, військове та тактичне взуття, захисний одяг, оптичні прилади для слідкування, безпілотні літальні апарати, спальні мішки, каремати та засоби для надання домедичної допомоги.

З метою упередження використання відповідного рішення регулятора для недотримання діючих обмежень Нацбанк визначив, що наявність у банку інформації з відкритих джерел щодо недобросовісної практики діяльності відповідної фізособи може бути підставою для відмови банком надалі проводити такі операції в обсязі, що перевищує ліміт у 100 тис. грн на місяць (в еквіваленті).

Також Національний банк включає рації до переліку товарів військового призначення, для придбання яких громадяни мають змогу купувати валюту та переказувати її за кордон у межах щомісячного ліміту 400 тис. грн (в еквіваленті).

Крім того, ураховуючи потреби бізнесу, Нацбанк спрощує валютні обмеження, зокрема щодо використання корпоративних платіжних карток.

Регулятор дозволив банкам продавати іноземну валюту юридичним особам та фізичним особам - підприємцям, що є резидентами України, із зарахуванням на поточний рахунок клієнта в іноземній валюті для подальшого використання відповідної валюти на здійснення витрат за допомогою корпоративних платіжних карток за кордоном. Йдеться про такі витрати:

  • на відрядження працівників за кордон виключно для оплати добових витрат у межах щоденного ліміту в розмірі 80 євро (в еквіваленті) на одного співробітника;

  • на проживання та транспортні витрати (з документальним підтвердженням розрахунку зазначених витрат на одну особу).

НБУ нагадав, що розрахунки валютними картками можуть здійснюватися без обмежень.

Також визначено, що обмеження на здійснення розрахунків за кордоном у межах ліміту у 100 тис. грн (в еквіваленті) на місяць не розповсюджуватиметься на клієнтів банку-юридичних осіб, що здійснюють перевезення вантажів у міжнародних сполученнях на підставі документів, що надають право на здійснення відповідних перевезень.

За матеріалами Національного банку

Сервіси для legal research, ризик-менеджменту, бізнес-розвідки та медіамоніторингу - в рішенні LIGA360. Тільки в серпні придбай за акційною ціною.

Читайте також:

Закон про фріланс: що передбачено?

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини