Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Нацбанк посилив вимоги до захисту приміщень пунктів обміну валют

Реклама

Національний банк України оновив та посилив вимоги до правил організації захисту приміщень небанківських установ в Україні.

Відповідна постанова Правління НБУ від 29 липня 2022 року № 166 "Про внесення Зміни до Правил з організації захисту приміщень небанківських установ в Україні" (далі - постанова № 166) набирає чинності з 1 листопада 2022 року. Повідомляється, що це дасть небанківським установам достатньо часу для приведення власних приміщень у відповідність до оновлених вимог регулятора.

Так, регулятор установив уніфіковані правила до організації захисту приміщень банків та небанківських установ, що працюють на ринку валютних операцій.

Йдеться про небанківські фінансові установи, операторів поштового зв'язку, що отримали ліцензію Національного банку на здійснення валютних операцій або генеральну ліцензію на здійснення валютних операцій, яка не втратила чинність після введення в дію Закону "Про валюту і валютні операції".

Зокрема, Національний банк передбачив:

  • обов'язковість облаштування приміщення небанківської установи охоронними системами відеоспостереження;

  • обов'язковість застосування охорони, технічної та фізичної, залежно від обсягів готівки, з якою працює небанківська установа;

  • обов'язковість обладнання робочого місця касира небанківської установи залежно від обсягів готівки або касовими машинами, або конструктивними елементами відгороджувальних конструкцій;

  • обов'язковість зберігання цінностей у сховищі або сейфі, що використовується як сховище.

Таке рішення є продовженням заходів Національного банку щодо посилення вимог до приміщень небанківських установ, що отримали ліцензію НБУ на здійснення валютних операцій, задля підвищення безпеки в умовах воєнного стану.

За повідомленням НБУ

Миттєво аналізуй законодавство та виявляй найважливіше! Відтепер у LIGA360:Юрист результати пошуку доступні у візуальному форматі. Діаграми можна змінювати за багатьма критеріями: статусом документів, видавниками, категоріями та ін. Замов доступ за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини