Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

В Україні заплановано розгорнути мережу бомбосховищ та укриттів

Реклама

29 липня Верховна Рада прийняла Закон (проект № 7398) «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення вимог цивільного захисту під час планування та забудови територій».

Закон передбачає, що відтепер нове житло, яке будуватиметься в Україні, повинно мати власне бомбосховище або доступ до укриття, яке розташоване неподалік, повідомила співавторка документа, голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

Вона пояснила, що тепер містобудівна документація на регіональному та місцевому рівнях повинна містити розділ про інженерно-технічні заходи цивільного захисту. Затвердження містобудівної документації за відсутності такого розділу забороняється.

«Фактор безпеки стане однією з основних вимог до будівництва. Повномасштабна війна та масовані ракетні обстріли українських міст росією показали, наскільки недосконалою є наявна система цивільного захисту. Ми посилюємо вимоги до наявності надійних укриттів у новобудовах і робимо безпеку наших громадян головним пріоритетом», - наголосила Олена Шуляк.

Крім того, доступ до укриттів повинні мати, зокрема, маломобільні групи населення та особи з інвалідністю.

У документі передбачено, що на період воєнного стану та протягом року з дня його припинення або скасування у прийнятих в експлуатацію багатоквартирних будинках, щодо яких наявні технічні умови, але не завершена процедура приєднання до електричних мереж, електрична енергія на технічні цілі (загальнобудинкові потреби) продається за цінами, визначеними як для колективного побутового споживача.

«Простими словами: тариф на електроенергію для забудовника є вищим, ніж тариф для населення. Зараз, поки будинок не підключили, тариф рахують як для забудовника і люди змушені переплачувати. Ухвалена в законопроєкті норма усуває цю проблему», - пояснила Олена Шуляк.

Закон набирає чинності через два місяці з дня його опублікування.

Спеціальна пропозиція LIGA ZAKON для юристів й адвокатів. Встигніть скористатися знижкою на рішення LIGA360: Юрист Професійний. Повна база законодавства й судових рішень стає ще вигіднішою.

Читайте також:

Громадяни Польщі отримають в Україні соціальні та правові гарантії: Закон прийнято

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини