Відомості, які можуть становити таємницю вчинення нотаріальних дій, відносяться до охоронюваної законом таємниці, яка міститься, зокрема, в документах.
Охорона нотаріальної таємниці є засадничим принципом нотаріальної діяльності. Відповідно до статті 8-1 Закону "Про нотаріат" будь-яке втручання в діяльність нотаріуса, у тому числі вимагання від нього відомостей, що становлять нотаріальну таємницю, забороняється і тягне за собою відповідальність відповідно до законодавства. Обшук, виїмка, огляд робочого місця (контори) провадяться на підставі та в порядку, встановленому законом.
В умовах воєнного стану порядок тимчасового доступу до документів, зокрема можливість ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку), відбувається в порядку, передбаченому главою 15 КПК, а саме - на підставі ухвали слідчого судді, суду (частина 2 статті 159 КПК), а не на підставі постанови прокурора, погодженої з керівником прокуратури.
Про це йдеться в інформаційному листі Нотаріальної палати України «Щодо доступу до відомостей, що становлять нотаріальну таємницю, під час дії надзвичайного чи воєнного стану».
За матеріалами Нотаріальної палати України.
Як ефективніше формувати правові позиції й аналізувати законодавство? З рішенням LIGA360: Юрист Професійний. Спробуй до кінця місяця зі знижкою -30%.
Читайте також:
Мін'юст затвердив перелік нотаріальних документів, які формуються з електронним ідентифікатором