Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Перевірка правомірності дій чи бездіяльності НАБУ в кримінальному провадженні не входить до юрисдикції адмінсуду: ВП ВС

Реклама

Перевірка правомірності дій чи бездіяльності НАБУ в кримінальному провадженні не входить до юрисдикції адмінсуду. Про це йдеться в постанові Великої Палати ВС від 2 лютого 2022 року у справі № 826/15154/17 (провадження № 11-455апп2), повідомила прес-служба ВС.

Проаналізувавши норми законодавства, ВП ВС виснувала, що дії щодо скерування запиту про внесення до обліків Генерального секретаріату Інтерполу клопотання про публікацію повідомлення щодо міжнародного розшуку особи з метою арешту та подальшої екстрадиції до України, а також подальша інформаційна взаємодія відповідного правоохоронного органу, що звернувся з таким запитом (у цій справі НАБУ), із Національним центральним бюро Інтерполу в Україні не є публічно-владними управлінськими функціями. Зазначені відносини пов'язані із завданнями кримінального провадження.

У Великої Палати ВС не виникло сумнівів у тому, що НАБУ є суб'єктом владних повноважень. Однак у цій справі НАБУ не здійснювало публічно-владних управлінських функцій. Це свідчить про відсутність обов'язкової ознаки адміністративної справи згідно з пунктами 1, 2 ч. 1 ст. 4 КАС України.

Спір у цій справі виник, зокрема, у зв'язку з протиправними, на переконання позивача, діями та бездіяльністю НАБУ, вчиненими або не вчиненими останнім у межах кримінального провадження, тому перевірка правомірності таких діянь знаходиться поза межами юрисдикції адміністративного суду (п. 2 ч. 2 ст. 19 КАС України). Окрім цього, проаналізувавши правові норми, що регулюють міжнародний розшук особи з метою арешту та подальшої екстрадиції, ВП ВС дійшла висновку про непоширення юрисдикції адміністративних судів на оскаржувані в цій справі дії та бездіяльність Департаменту міжнародного поліцейського співробітництва.

Отже, за змістом відносини у цій справі не є владно-управлінськими, а оскаржувані дії та бездіяльність НАБУ й Департаменту випливають з відносин у рамках розслідування кримінального провадження. Тож ВП ВС констатувала, що цей спір не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, а питання, які ставить перед судом позивач, можуть розглядатися за правилами КПК України.

Бажаєш розпланувати час та мати під рукою розклад судових засідань? Спробуй календар засідань в LIGA360. Переглядай розклад засідань по всій Україні та налаштуй моніторинг.

Читайте також:

Опубліковано огляд правових висновків ВС у складі судової палати для розгляду справ про банкрутство КГС ВС за липень - грудень 2021 року

Специфіка перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами: роз'яснення ВС

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини