Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроєкт про "митний безвіз"

Реклама

Рада підтримала у першому читанні законопроєкт №7420 про "митний безвіз". Про це повідомив Голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев.

За його словами документ пропонує, зокрема:

  • уніфікувати передбачені Митним кодексом України правила щодо отримання статусу фінансового гаранта, забезпечення сплати митних платежів, отримання авторизації на застосування спрощень «загальна гарантія», «звільнення від гарантії» і т.д. з вимогами, визначеними Конвенцією про процедуру спільного транзиту від 20 травня 1987 року.

  • дозволити користуватися спрощеннями під час здійснення митних формальностей усім надійним підприємствам, а не тільки авторизованим економічним операторам.

"Закликаю бізнес долучитися до роботи над законопроєктом до другого читання", - додав він.

Крім того, Інформаційне управління апарату ВР повідомило, що документом пропонується запровадити механізм, аналогічний тому, що функціонує в ЄС, щодо видання рішень митними органами, регламентувавши права та обов'язки посадових осіб митних органів і посадових осіб підприємств під час розгляду заяви підприємства, оцінки відповідності та моніторингу відповідності, а також правила внесення змін, перегляду, скасування, анулювання рішень та застосування "права бути почутим" (можливість подати письмові заперечення та відповідні обґрунтування у разі наміру митного органу прийняти несприятливе для підприємства рішення).

Читайте також: Рада повернула мита та оподаткування ПДВ на імпортні товари та розмитнення авто з 1 липня

Спеціальна пропозиція LIGA ZAKON для юристів й адвокатів. Тільки в червні отримай -30% на рішення LIGA360: Юрист Професійний. Повна база законодавства й судових рішень стає ще вигіднішою.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини