Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Денис Малюська розповів про нову модель відібрання російських активів

Реклама

Щодня Україна зазнає величезних матеріальних збитків у результаті війни. Добровільно виплачувати репарації росія навряд чи погодиться. Тому, в питанні виплати компенсацій варто розглядати два блоки:

  • робота з російськими активами за кордоном з тим, щоб їх там відібрати;

  • відібрання активів пов'язаних з агресором осіб всередині України.

Про це зазначив Міністр юстиції України Денис Малюська, повідомив Урядовий портал.

Щодо роботи з російськими активами за кордоном

«Якщо говорити про роботу за кордоном - наші успіхи залежать від політичних рішень, які приймаються лідерами західних країн. Поки що на Заході є консенсус щодо заморожування російських активів, громадян і бізнесу країни-агресора. Ця санкційна політика стандартна, але широкомасштабна. Проте, наше завдання - створити такий механізм, щоб ці активи, кошти можна було відбирати і передавати на користь України. Такий механізм напрацьований, доведений до міжнародних партнерів та перебуває на переговорній стадії», - повідомив Денис Малюська.

За його словами, чи не єдиний шлях для відкриття нам доступу до російських активів за кордоном - укладання міжнародного договору. Тому що в кожному конкретному випадку ключовою проблемою є те, що в Європі або США просте відібрання майна порушувало б право власності, захист якого є фундаментом цих країн, або ж міг бути застосований імунітет суверенної держави рф.

Впевнись, що контрагент не співпрацює з рф та РБ. Шукай детальне досьє компаній у LIGA360. Замов систему на спеціальних умовах прямо зараз.

Щодо роботи з російськими активами всередині України

За словами Міністра, всередині нашої країни юридичні механізми для відібрання активів рф та пов'язаних з нею осіб вже створені. Втім, деякі проблеми є і в цьому питанні.

«Ми, як частина європейської спільноти, мусимо працювати за європейськими стандартами, в тому числі і щодо захисту приватної власності. Адже ми розуміємо, що по значних російських активах як тільки ми їх відберемо - почнуться оскарження в міжнародних судах, європейських арбітражах, в Європейському суді з прав людини. І в цих випадках кожен наш крок буде оцінюватися не з точки зору національного законодавства, а міжнародного», - пояснює Міністр юстиції.

Разом із тим, на національному рівні відповідні механізми вже створені, працюють, вже навіть відбулися перші відібрання активів, що стосуються таких компаній як «Сбербанк», «Промінвестбанк».

Також працюватиме й нова модель відібрання активів. Вона передбачає такий алгоритм дій:

  • Прийняття рішення РНБО про вилучення тих чи інших активів.

  • Зібрання необхідних доказів правоохоронними органами.

  • Подання Мін'юстом заяви до Вищого антикорупційного суду.

  • Прийняття судом рішення про звернення активів у дохід держави.

За його ж словами, зокрема саме з цих конфіскованих активів у подальшому українцям і буде виплачуватися компенсація за зруйноване чи пошкоджене майно. Інше джерело фінансування компенсацій - державні доходи та допомога міжнародних партнерів.

Читайте також: Закон про націоналізацію майна росіян: що передбачено та на кого поширюється?

Спеціальна пропозиція LIGA ZAKON для юристів й адвокатів. Тільки в червні отримай -30% на рішення LIGA360: Юрист Професійний. Повна база законодавства й судових рішень стає ще вигіднішою.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини