Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Кабмін вніс корективи в процедуру безкоштовного отримання земельних держактів

26 лютого 2010, 12:09
807
0
Реклама

Набуло чинності постанова Кабміну № 124що внесло зміни в порядок реалізації громадянами права власності на землю. Зокрема, зміни торкнулися порядку здійснення своїх функцій територіальними органами Держкомзему (вони ж - замовник договору на розробку техдокументации по земельній ділянці).

Згідно з документом, забезпечення замовника ортофотопланами, індексними кадастровими картами і іншими планово-картографічними матеріалами віднині здійснюється Укргеодезкартографией. Регіональна філія Центру кадастру впродовж одного робочого дня з дня вступу технічної документації на електронному носії перевіряє її зміст, вносить відповідні відомості у базу даних державного земельного кадастру і передає в районний (міське) підрозділ регіональної філії Центру кадастру для заповнення бланка державного акту на право власності на земельну ділянку. При цьому уся технічна документація на паперовому носії передаватиметься від виконавця замовникові в течію 10 робочих днів з дня її узгодження замовником.

Попутно відмітимо, що безкоштовно отримані внаслідок усіх цих процедур держакти на право власності на землю жодним чином не можуть відноситися до доходу оподаткування громадян, отже, НДФЛ не стягується. Саме так роз'яснила ДПАУ в одному зі своїх недавніх листів (№ 27600/7/17-0217). Зокрема, не підлягають оподаткуванню операції, пов'язані з виготовленням техдокументации по землеустрою, і ряд інших операцій. А ось з ПДВ не усе так просто, детальніше про це - см "Безкоштовне отримання земельних держактів НДФЛ не обкладається. На відміну від ПДВ".

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини