Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Відновлено програму оренди державного майна з пільгами та знижками на час воєнного стану

Реклама

Кабінет Міністрів ухвалив розроблений Фондом держмайна та Міністерством економіки проект постанови «Деякі питання оренди державного та комунального майна у період дії воєнного стану» зі спрощеним порядком оренди.

Прийнятий порядок також надає орендарям знижки до 100 % та пільгові умови, роз'яснила в.о. Голови Фонду держмайна Ольга Батова.

Зокрема, знижки отримають орендарі на всій території України, а дія постанови охоплює весь період з початку запровадження воєнного стану.

«До кінця року повністю звільнено від орендної плати орендарів в місцях, де ведуться бойові дії, а до 30 вересня в тих областях, які постраждали від війни. До 30 травня за оренду держмайна не сплачуватимуть в областях з наявною загрозою бойових дій. В усіх інших регіонах орендарі об'єктів держмайна отримують знижку 50 %, а орендарі єдиних майнових комплексів сплачуватимуть на 25 % менше»,- пояснила Ольга Батова.

У випадку проведених оплат оренди від початку дії воєнного стану сплачені кошти будуть зараховані орендарям в майбутні періоди, після завершення дії знижок.

Також важливим результатом поновлення оренди очільниця Фонду назвала нові можливості для релокації бізнесу з прифронтових регіонів.

«Підприємства з небезпечних регіонів тепер отримують можливості для переміщення завдяки пільговій оренді - протягом перших 6 місяців вони сплачуватимуть 1 гривню за 1 квадратний метр на новому місці», - пояснила Ольга Батова.

Вся інформація щодо нового порядку оренди на час дії воєнного стану, а також щодо доступних для оренди об'єктів державного майна, наявна на сайті orenda.gov.ua

Постанова запроваджує такі зміни в оренді:

  • Бізнес, що орендує майно для релокації, сплачуватиме пільгову орендну ставку (1 грн за 1 кв. м) протягом перших 6 місяців оренди.

  • До кінця року повністю звільняються від орендної плати орендарі на території адміністративно-територіальних одиниць, де припинено доступ користувачів до єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Мін'юст - це Донецька, Луганська, Херсонська області, АРК та м. Севастополь та частини Миколаївської, Харківської та Запорізької областей.

Звільнення від орендної плати державного майна до 30.09.2022 на території областей, де відбувалися бойові дії: Київської, Чернігівської, Сумської, Харківської, Запорізької, Миколаївської областей та м. Києва (поза межами адміністративно-територіальних одиниць, зазначених вище).

  • Звільнення від орендної плати за оренду державного майна надається орендарям на територіях Кіровоградської, Дніпропетровської, Житомирської і Одеської областей, але не довше ніж до 30.05.2022.

  • На всій іншій території країни орендарям державного майна надається знижка - 50 %, орендарям єдиних майнових комплексів надається знижка в розмірі 25 %.

  • На всій території України звільняються від орендної плати особи, які були призвані або прийняті на військову службу після оголошення воєнного стану.

  • Органи місцевого самоврядування матимуть можливість додатково приймати рішення щодо звільнень та знижок за договорами оренди комунального майна.

  • Авансовий внесок та забезпечувальний депозит для договорів зменшено до розміру однієї місячної орендної плати. Передбачено можливість повернення забезпечувальних депозитів орендарям.

  • Не застосовуються обмеження та вимоги щодо суборенди для чинних договорів.

  • Автоматично продовжуватиметься дія договорів оренди, які завершуються у період воєнного стану. Договори оренди можуть бути достроково припинені за заявою орендаря.

  • Документи за результатами аукціонів підписуються електронним підписом, якщо переможець аукціону не наполягає на підписанні у письмовій формі.

Дізнавайтеся першими про зміни законодавства під час воєнного стану. Усі нововведення, аналітика й консультації доступні в LIGA360. Замовляй сьогодні на вигідних умовах.

Читайте також:

Унесено зміни до Типового договору оренди землі: рішення Уряду

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини