Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Унесено зміни до Типового договору оренди землі: рішення Уряду

Реклама

10 травня 2022 року Уряд прийняв постанову № 563 «Деякі питання регулювання земельних відносин» , розроблену Держгеокадастром з метою приведення у відповідність Положення про Державний фонд документації із землеустрою та оцінки земель, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 17 листопада 2004 року № 1553, Типового договору оренди землі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 3 березня 2004 року № 220, до Закону № 2145-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану».

Документ набрав чинності 14 травня 2022 року.

Цією постановою Уряду внесено зміни до Типового договору оренди землі у зв'язку зі спрощеною процедурою передачі в оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності для ведення товарного сільськогосподарського виробництва без проведення торгів під час дії воєнного стану та приведено його у відповідність до інших законів України. Зокрема, передбачено:

  • зазначення кадастрового номера земельної ділянки лише у разі його наявності;

  • розмір орендної плати не може перевищувати 8 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що визначається від середньої нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області;

  • строк оренди ділянки встановлюється до одного року;

  • відсутність у орендаря переважного права на поновлення договору оренди, укладеного під час дії воєнного стану, на новий строк;

  • укладання договору оренди землі лише в електронній формі, який засвідчується кваліфікованими електронними підписами орендаря і орендодавця, та здійснення державної реєстрації договору оренди землі районною військовою адміністрацією у Книзі реєстрації землеволодінь і землекористувань.

Приведено у відповідність до законодавства Положення про Державний фонд документації із землеустрою та оцінки земель з метою вирішення проблемних питань, пов'язаних із передачею документації із землеустрою та оцінки земель до Державного фонду документації із землеустрою та оцінки земель.

Також зазначеною постановою зупинено реалізацію пілотного проекту щодо внесення до Державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки сертифікованими інженерами-землевпорядниками, запровадженого постановою Кабінету Міністрів від 29 грудня 2021 року № 1438 «Деякі питання реалізації пілотного проекту щодо внесення до Державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки сертифікованими інженерами-землевпорядниками», на період дії воєнного стану та протягом місяця після його припинення або скасування.

За матеріалами Держгеокадастру

Як захистити земельну ділянку від рейдерських захоплень? Спробуйте SMS-Маяк Земля - сервіс інформування про початок та хід реєстраційної процедури щодо об'єктів землекористування. Деталі за посиланням.

Читайте також:

Функціонування Державного земельного кадастру в умовах воєнного стану: прийнято урядову постанову

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини