Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Мін'юст пояснив особливості отримання доступу до Єдиних і Державних реєстрів в умовах воєнного стану

Реклама

27 березня 2022 року набрали чинності зміни до урядової постанови від 06.03.2022 № 209 «Деякі питання державної реєстрації та функціонування єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції, в умовах воєнного стану» (далі - Постанова), передбачені постановою КМУ від 24.03.2022 № 364.

Доступ користувачів до Єдиних та Державних реєстрів забезпечується в межах адміністративно-територіальних одиниць, що не включені до відповідного переліку, затвердженого наказом Мін'юсту від 01.04.2022 № 1307/5, та відповідно до пункту 1-2 Постанови.

Міністерство юстиції роз'яснило, що зважаючи на норми Постанови:

 • для відновлення доступу до реєстрів, що були тимчасово припинені у зв'язку із введенням на території України воєнного стану, користувачам необхідно направити повідомлення до відповідної регіональної філії ДП «НАІС»;

  • надання доступу до реєстрів новим користувачам здійснюється за загальною процедурою у відповідності до Порядку забезпечення доступу осіб, уповноважених на здійснення реєстраційних дій, до Єдиних та Державних реєстрів, створення та забезпечення функціонування яких належить до компетенції Міністерства юстиції України.

  При цьому, оскільки Постанова передбачає певні особливості доступу до ЄДР для нотаріусів, останнім необхідно направити до відповідної регіональної філії ДП «НАІС» належним чином оформлене Замовлення щодо надання ідентифікаторів доступу до Єдиних та Державних реєстрів (Додаток 2 до Договору про надання послуг приватним нотаріусам).

  Додатково Мін'юст звернув увагу на те, що відповідно до підпункту 13 пункту 1 Постанови доступ користувачів до ДРРП для отримання інформації з нього надається технічним адміністратором цього Реєстру тільки за допомогою прикладного програмного інтерфейсу ДРРП.

  У разі необхідності, більш детальну інформацію щодо процедури поновлення/отримання доступу можна отримати, звернувшись на безкоштовну гарячу лінію ДП «НАІС» за номером: 0-800-508-584 або зв'язавшись зі спеціалістами ДП «НАІС» через Telegram-бот @dpnais_bot

  Шаблони договорів англійською - тепер у CONTRACTUM від LIGA360. Замов найзручніший функціонал договірної роботи на вигідних умовах.

  Читайте також:

  Алгоритм дій нотаріуса для отримання доступу до ЄДР в умовах воєнного стану: роз'яснення Нотаріальної палати

  Врегульовано деякі питання держреєстрації в умовах воєнного стану: постанова Уряду

  Залиште коментар
  Увійдіть щоб залишити коментар
  Увійти

  Схожі новини