Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Діє оновлена Інструкція з оформлення податковими органами матеріалів про адмінправопорушення

Реклама

Міністерство фінансів наказом від 16.12.2021 № 682 (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 31.01.2022 за №108/37444) (далі - Наказ № 682) затвердило зміни до Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення (далі - Інструкція).

Наказ № 682 набрав чинності 15 лютого 2022 року.

Деталі повідомляють фахівці Головного управління ДПС у Дніпропетровській області.

Так, в Інструкції змінено назву на «Інструкція з оформлення податковими органами матеріалів про адміністративні правопорушення».

Також уточнено, що при складанні протоколу про адміністративне правопорушення особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються її права й обов'язки, передбачені статтями 55, 56, 59 та 63 Конституції та ст. 268 Кодексу України про адміністративні порушення (КУпАП), повідомляється, що справу про адміністративне правопорушення буде розглянуто у строки, визначені ст. 277 КУпАП, про що робиться відмітка у протоколі про адміністративне правопорушення.

Крім того, підкориговано процедуру розгляду посадовими особами податкових органів справ про адміністративні правопорушення. Так, розділ III Інструкції доповнено нормою, за якою керівник (заступник керівника або уповноважена посадова особа) податкового органу зобов'язаний з'ясувати:

  • чи було вчинено адміністративне правопорушення;

  • чи винна дана особа в його вчиненні;

  • чи підлягає вона адміністративній відповідальності;

  • чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність;

  • чи заподіяно майнову шкоду;

  • чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу,

  • а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Також прописано, що не допускаються закреслення, виправлення відомостей, що вносяться до протоколу про адміністративне правопорушення, а також унесення додаткових записів після того, як протокол про адміністративне правопорушення підписано особою, яка притягається до адміністративної відповідальності. У графах, які не заповнюються при складанні протоколу про адміністративне правопорушення, ставиться прочерк.

Більше інформації про те, як попередити кризові ситуації бізнесу вже сьогодні, отримуйте в системах ЛІГА:ЗАКОН.

Тримайте руку на пульсі актуальної правової картини дня з усіма нововведеннями, використовуйте добірку ситуацій для оперативного реагування на будь-які зміни та майте доступ до повної бази нормативних документів на будь-яку дату, зокрема і тих, що регулюють роботу компаній в умовах коронакризи, карантинів, надзвичайних станів.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини