Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Законопроект щодо зменшення кількості народних депутатів готовий для розгляду

Реклама

Ініційований Президентом законопроект щодо зменшення кількості народних депутатів із 450 до 300 і запровадження пропорційної виборчої системи готовий до розгляду у залі засідань Верховної Ради.

Про це розповів Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко, повідомляє прес-служба Апарату ВР.

«Законопроект про зменшення кількості народних депутатів до 300 абсолютно готовий до голосування. Для його ухвалення потрібно 300 голосів. Цей документ також фактично закріпить пропорційну виборчу систему», - зазначив Перший заступник Голови Парламенту.

Олександр Корнієнко висловив переконання, що на даному етапі для України найбільш прийнятною стане саме пропорційна виборча система з відкритими списками. Водночас він упевнений, що при її впровадженні слід зберегти дотримання принципу представництва територій і зв'язку депутатів із виборцями.

«Тому фактично треба змінювати й законодавство про партії, бо чинне вже є застарілим і не дає партіям необхідних можливостей працювати на територіях, окрім як відкривати приймальні, орендувати приміщення. Але навіть надання юридичних консультацій із точки зору НАЗК - це вже та послуга, яку партія не може надавати. Тому треба підсилювати компонент співпраці з місцевими громадами», - зазначив Олександр Корнієнко.

Нагадаємо, Конституційний Суд надав Висновок у справі щодо зменшення конституційного складу ВР та закріплення пропорційної виборчої системи (детальніше).

Стежити за змінами законодавства легко в LIGA360. Це комплекс інформаційно-аналітичних продуктів, що надає доступ до актуальної бази законодавства й законопроектів, надсилає сповіщення про зміни у них. А ще ви отримаєте роз'яснення експертів до НПА. Оцініть переваги LIGA360.

Читайте також:

Найбільш поширені помилки при купівлі нерухомості

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини