Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Поступовий перехід до формування Збройних Сил України на професійній основі: Президент підписав Указ

Реклама

Президент підписав Указ № 36/2022 «Про першочергові заходи щодо зміцнення обороноздатності держави, підвищення привабливості військової служби в Збройних Силах України та поступового переходу до засад професійної армії».

Під час виступу на урочистому відкритті сьомої сесії Верховної Ради ІХ скликання Президент розповів, що документ спрямований на підвищення рівня соціального забезпечення українських військових, збільшення чисельності та зміцнення ЗСУ.

Указом передбачено:

- поступове збільшення грошового забезпечення усіх військових до рівня не нижче трьох мінімальних заробітних плат;

- збільшення терміну дії контрактів;

- розробку концепції житлового забезпечення військовослужбовців, ветеранів і членів їхніх сімей;

- систему кар'єрного зростання офіцерів.

Згідно з документом Кабінет Міністрів має підготувати зміни до державного бюджету на поточний рік, заклавши фінансування на підвищення грошового забезпечення військовослужбовців ЗСУ до рівня не менше двократного розміру мінімальної заробітної плати. Також заплановано підвищення протягом 2023 року грошового забезпечення військовослужбовців, які укладають довготермінові контракти, до рівня не менше трикратного розміру мінімальної зарплати.

Крім того, Указ передбачає збільшення протягом наступних трьох років чисельності Збройних Сил України на 100 тисяч осіб і створення додаткових 20 бригад ЗСУ.

Документ також передбачає поступовий перехід до формування Збройних Сил України на професійній основі. Зокрема, запровадження моделі інтенсивної системи військової підготовки як можливої альтернативної форми проходження строкової служби та припинення призову громадян України на строкову військову службу з 1 січня 2024 року.

«Цей указ - старт переходу України на професійну армію. Цей указ - не тому, що «скоро війна». Це я говорю для всіх. Цей указ для того, щоб скоро й надалі був мир - мир в Україні», - наголосив Володимир Зеленський.

За матеріалами офіційного інтернет-представництва Президента

Більше інформації про те, як попередити кризові ситуації бізнесу вже сьогодні, отримуйте в системах ЛІГА:ЗАКОН.

Тримайте руку на пульсі актуальної правової картини дня з усіма нововведеннями, використовуйте добірку ситуацій для оперативного реагування на будь-які зміни та майте доступ до повної бази нормативних документів на будь-яку дату, зокрема і тих, що регулюють роботу компаній в умовах коронакризи, карантинів, надзвичайних станів.

Читайте також:

Військовий облік на підприємстві: ТОП-7 порад для кадровиків

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини