Після закінчення терміну дії договору оренди державного і комунального майна власник не зобов'язаний направляти орендодавцеві письмове повідомлення про припинення договірних стосунків. На це звертає увагу Держкомпідприємництва в листі № 14364.
В той же час важливо пам'ятати, що якщо орендар продовжує користуватися майном і після завершення терміну дії договору оренди, то за відсутності заперечень з боку орендодавця впродовж одного місяця договір вважається відновленим на термін, раніше вказаний в договорі. Про це, до речі, говориться і в Законі про оренду держмайнавідповідно до якого за відсутності заперечень однієї із сторін про припинення або зміну умов договору оренди впродовж одного місяця після завершення його терміну дії він вважається продовженим на той же термін і на тих же умовахякі були передбачені раніше.
Маючи намір продовжити термін дії договору оренди, далеко не кожен знає, що при цьому можна не отримувати згоду органу управління майном. Про це свого часу нагадував Фонд держмайна в листі від 27.07.2009 №10-16-10753. Орендодавець має право на продовження терміну дії договору оренди без отримання згоди від органу управління майном за наявності наступних підстав:
- орендар належним чином виконує свої зобов'язання за договором оренди;
- орендар не пізніше ніж за місяць до дати закінчення терміну договору оренди повідомив орендодавця про своє бажання продовжити термін його дії;
- за три місяці до закінчення терміну договору від органу управління майном не поступило повідомлення про бажання використовувати майно для власних потреб.