Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Уряд схвалив Концепцію загальнодержавної цільової програми з використання та охорони земель

Реклама

Кабінет Міністрів схвалив Концепцію загальнодержавної цільової програми використання та охорони земель.

Відповідне рішення було прийнято на засіданні 19 січня, повідомляє Урядовий портал з посиланням на Мінагрополітики.

Міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко констатував, що протягом останніх десяти років використання земельно-ресурсного потенціалу держави не можна було назвати раціональним: мільйони гектарів наших земель опинилися у вкрай зношеному стані, а єдина державна система охорони земель була взагалі відсутня.

Змінити ситуацію має програма щодо використання та охорони земель: вона впроваджуватиметься комплексно до 2032 року й виконуватиметься у два етапи. Передбачається, що у результаті буде оптимізовано структуру земельних угідь та агроландшафту, зменшено розораність території на 10 %, підвищено продуктивність с/г угідь до 50 %, зменшено загрозу земельним ресурсам від деградаційних процесів, збережено природні водно-болотні угіддя.

Так, цільова програма включатиме:

· розробку схем землеустрою і технікоекономічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць;

· моніторинг земель і якості ґрунтів із створенням геоінформаційної платформи;

· запобігання необґрунтованому вилученню земель с/г призначення для несільськогосподарських потреб;

· захист земель від шкідливого антропогенного впливу, відтворення і підвищення родючості ґрунтів, підвищення продуктивності земель лісового фонду, дотримання особливого режиму використання охоронюваних земель.

Очікується, що цільова програма забезпечить сталий розвиток землекористування, сприятиме створенню екологічно безпечних умов проживання для населення та ведення господарства. Її реалізація дозволить захистити землі від виснаження, деградації та забруднення, відтворювати та підвищувати родючість ґрунтів, а також зберегти функції ґрунтового покриву.

Контролюйте незаконні дії щодо ваших земельних ділянок у сервісі SMS-Маяк Земля. Моніторинг Державного реєстру речових прав на нерухоме майно 24/7 та миттєве сповіщення про зміни.

Читайте також:

Затверджено новий порядок консервації земель

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини