Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Переобладнання автомобіля для роботи на газовому паливі треба узгоджувати з сервісним центром МВС: рішення суду

Реклама

Полонський районний суд Хмельницької області відмовив у задоволенні позову водія й залишив без змін постанову поліції, якою його визнано винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених частиною 1 статті 121 КУпАП (керування водієм транспортним засобом, що переобладнаний з порушенням відповідних правил, норм і стандартів) та статтею 125 КУпАП (інші порушення ПДР). Про це повідомила прес-служба суду.

Зазначається, що позивач просив суд скасувати постанову про притягнення його до адміністративної відповідальності з накладенням 340 гривень штрафу як незаконну. За його словами, працівники поліції не роз'яснили йому законні права, не провели огляд автомобіля належним чином, не залучали свідків. Додав, що не встановлював газове обладнання й наразі воно не працює та він ним не користується.

У цій справі суд звернув увагу, що процедуру переобладнання транспортних засобів, призначених для експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування, зокрема для роботи на газовому моторному паливі та альтернативних видах рідкого і газового палива, визначає Порядок переобладнання транспортних засобів.

У ньому йдеться, що таке переобладнання може провести суб'єкт господарювання, який має відповідну нормативно-технічну документацію, узгоджену з МВС та Мінінфраструктури, і свідоцтво про погодження конструкції транспортного засобу щодо забезпечення безпеки дорожнього руху або власник транспортного засобу.

Переобладнання власником в індивідуальному порядку потрібно погоджувати з територіальним органом з надання сервісних послуг МВС: подати заяву, зазначивши відомості про транспортний засіб, вид переобладнання, а також технічну та іншу інформацію, необхідну для проведення переобладнання.

До заяви про погодження додати копії свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу та акта проведення його огляду.

Сервісний центр МВС розглядає заяву про погодження і визначає технічну можливість та умови (вимоги) переобладнання транспортного засобу.

Відповідне рішення мцісцевого суду не набрало законної сили та може бути оскаржене до апеляційної інстанції.

Зручне редагування та перевірка договорів - в CONTRACTUM. Тепер працювати з текстом договорів можливо прямо на платформі, без встановлення плагіну Word. Підготуйте проєкт договору за декілька хвилин. Дізнайтеся про CONTRACTUM у LIGA360 за посиланням.

Читайте також: Набули чинності зміни до ПДР: нові дорожні знаки і розмітка

Кабмін вніс зміни до Правил дорожнього руху

15 червня вводяться в дію закони про розмитнення "євроблях" за новою формулою

Телефонний дзвінок не є підставою для вимушеної зупинки авто: рішення ВС

Яка помилка поліцейського анулює штраф за порушення ПДР

Справа про адмінправопорушення закривається, якщо інспектор не дозволив водію залучити адвоката

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини