Встановити адміністративну відповідальність за неподання в центри зайнятості населення підприємствами даних про їх реєстрацію і адміністративні дані про працевлаштованих на підприємстві інвалідів пропонує народний депутат Юрій Мирошниченко (фракція ПР). Про це, зокрема, йде мова в проекті закону, зареєстрованому у ВР під номером 6067.
Проектом документу пропонується внести зміни КУоАПвстановивши в нім санкції для підприємств за порушення законодавства про зайнятість населення. Приміром, за несвоєчасну подачу в місцеві органи зайнятості населення інформації про реєстрацію підприємства, установи або організації пропонується встановити штраф в розмірі від 85 до 170 гривен (від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів прибутків громадян (далі - нмдг)). Такий же розмір штрафу стягуватиметься і за неподання підприємством адміністративних даних про працевлаштування інвалідів. Серйозніший штраф передбачений за невиконання законних приписів інспекції служби зайнятості населення, а саме від 170 до 425 гривен (від 10 до 25 нмдг). У випадку якщо одно і те ж правопорушення здійснене підприємством повторно впродовж року, то штрафні санкції практично зростають удвічі - від 425 до 850 гривен (від 25 до 50 нмдг ).
На сьогодні, незважаючи на те що у ряді законодавчих актів про зайнятість населення вказана необхідність притягнення до відповідальності підприємств, які ігнорують терміни подачі в органи зайнятості населення вищезгаданої інформації, адміністративна відповідальність не передбачена. Таким чином, порушення термінів подачі інформації нічим фактично підприємству не загрожує. Штрафи встановлені лише за недотримання нормативів працевлаштування інвалідів. Як працедавцеві не "потрапити" на штраф за недотримання нормативу робочих місць для інвалідів - розповідають матеріали ЛІГА :ЗАКОН "Учите матчастину"! і Точки над деякими "i".