Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Кабмін схвалив зміни до Закону про ратифікацію Багатосторонньої конвенції MLI

Реклама

Кабінет Міністрів схвалив розроблений Мінфіном законопроект, яким вносяться зміни до Закону «Про ратифікацію Багатосторонньої конвенції про виконання заходів, які стосуються угод про оподаткування, з метою протидії розмиванню бази оподаткування та виведенню прибутку з-під оподаткування» (Багатостороння конвенція MLI).

Відповідне рішення було прийнято на урядовому засіданні 29 грудня 2021 року.

Мінфін роз'яснив, що метою цього законопроекту є виконання зобов'язань України відповідно до Багатосторонньої конвенції MLI в частині актуалізації переліку повідомлень та застережень України у зв'язку із набранням чинності низкою Протоколів про внесення змін до міжнародних договорів України про уникнення подвійного оподаткування (далі - міжнародні договори України).

Запропоновано внести такі зміни:

  • до переліку міжнародних договорів України, на які поширюється дія Багатосторонньої конвенції MLI;

  • у частині повідомлень про доповнення міжнародних договорів України преамбулою, в якій зазначено, що договори не повинні розповсюджуватись на осіб, які використовують її положення для ухилення від оподаткування;

  • у частині повідомлень про наявність у міжнародних договорах України положень про обмеження можливості застосування пільгових положень договорів, якщо основною метою є отримання таких пільг;

  • у частині повідомлень про наявність у міжнародних договорах України положень щодо заборони розділення (дроблення) контрактів на декілька частин з метою зменшення часового періоду, після завершення якого конкретний вид діяльності вважається постійним представництвом;

  • у частині повідомлень про встановлення можливості ініціювання платником податків процедури взаємного узгодження (вирішення податкових спорів) як в державі своєї резиденції, так і в державі, де здійснюється діяльність такої особи.

Довідково: Багатостороння конвенція (MLI - Multilateral Instrument) - це багатосторонній договір, розроблений Організацією економічного співробітництва та розвитку з метою протидії розмиванню бази оподаткування та виведенню прибутку з-під оподаткування, яка ратифікована Верховною Радою України 28 лютого 2019 року та набрала чинності для України з 1 грудня 2019 року.

Встигніть на акційну пропозицію LIGA ZAKON до Нового Року. Плати за менший тариф - отримуй преміум-пакет LIGA360 для професійної ролі. Святкова пропозиція діє тільки до 14 січня.

Читайте також:

ДПС оприлюднила план перевірок платників податків на 2022 рік

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини