Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

З 1 лютого 2022 року діятимуть затверджені мінімальні роздрібні ціни на пластикові пакети

Реклама

Уряд встановив мінімальні роздрібні ціни на пластикові пакети. Відповідне рішення було ухвалене на засіданні Уряду 20 грудня, повідомляє Урядовий портал з посиланням на Мінекономіки.

Зазначене рішення вступає в дію з 1 лютого 2022 року.

«Кожен українець в середньому використовує 500 пластикових пакетів щороку. Вони слугують лише декілька хвилин, а потім розкладаються понад століття, забруднюючи довкілля. Затвердження мінімальних роздрібних цін на пластикові пакети стимулюватиме громадян використовувати багаторазові екологічні торбинки та дозволить захистити довкілля і здоров'я людей від шкідливого впливу мікропластику», - зазначив перший заступник Міністра економіки України Денис Кудін.

Так, мінімальні роздрібні ціни на пакети із стінками товщиною понад 50 мікрометрів, призначені для пакування та транспортування товарів і продуктів у точках роздрібної торгівлі, громадського харчування та сфери послуг, становитимуть:

  • 2,00 грн - пакет без ручок і бокових складок;

  • 2,50 грн - пакет без ручок, але з боковими складками або з ручками без бокових складок;

  • 3,00 грн - пакет з ручками і боковими складками.

У Мінекономіки нагадали, що у червні 2021 року набув чинності Закон «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України». Ним, зокрема, забороняється безоплатне розповсюдження пластикових пакетів у роздрібній торгівлі та закладах громадського харчування з 10 грудня 2021 року.

Водночас ці вимоги не поширюються на біорозкладні та надтонкі пластикові пакети, що призначені для пакування та транспортування свіжої риби, м'яса, сипучих продуктів, льоду та використовуються як первинна упаковка до 1 січня 2023 року.

Крім того, з 10 березня 2022 року забороняється розповсюдження в магазинах та закладах громадського харчування надтонких (із стінками товщиною менше 15 мікрометрів), тонких (із стінками товщиною від 15 до 50 мікрометрів) та оксорозкладних пластикових пакетів.

Розпочніть успішний професійний рік разом з LIGA ZAKON. Важлива інформація в один клік та мінімум рутинних завдань. До 14 січня замовте преміум-тариф LIGA360:Юрист за новорічною ціною.

Читайте також:

В Україні почав діяти перший етап обмежень на обіг пластикових пакетів

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини