Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Які зміни буде запроваджено в сервісі автоматичної оцінки землі?

Реклама

На 5-му засіданні Земельного штабу обговорили, зокрема, питання щодо зміни алгоритму оцінки, який використовується модулем електронного визначення оціночної вартості землі Фондом держмайна.

За словами першого заступника голови Держгеокадастру Анатолія Мірошниченка, Мінагрополітики та Держгеокадастр напрацювали увесь пакет документів, необхідних для обґрунтування та зміни цього алгоритму. І вже незабаром Фонд держмайна запровадить ці зміни.

«Будуть використовуватися більш усереднені значення, що запобігатиме випадкам необгрунтованого завищення оціночної вартості та відповідно податкових платежів, які трапляються сьогодні», - розповів Анатолій Мірошниченко.

Серед пріоритетів Мінагрополітики на найближчий час - розширення співпраці з фінансовими установами, зокрема банками, які мають розглядати земельні ділянки як предмет застави.

Крім того, Анатолій Мірошниченко розповів про отримання з боку банків доступу до Державного земельного кадастру через API в розрізі інформації про наявність спеціальних дозволів на користування надрами та склад угідь земельних ділянок.

Контролюйте незаконні дії щодо ваших земельних ділянок у сервісі SMS-Маяк Земля. Моніторинг Державного реєстру речових прав на нерухоме майно 24/7 та миттєве сповіщення про зміни. Спробуйте прямо сьогодні.

Він зазначив, що банки сьогодні можуть з легкістю отримати інформацію про угіддя земельних ділянок. Для цього потрібно скористатися процедурою, яка передбачена пунктом 188 Порядку ведення Державного земельного кадастру: подати заяву за формою додатка 54. За його словами, два банки це вже зробили. Така можливість є і в усіх інших фінустанов.

«Стосовно інформації про спецдозволи на користування надрами та склад угідь земельних ділянок, то ця інформація доступна через Публічну кадастрову карту та у витягах з Державного земельного кадастру про земельну ділянку. Інших форм отримання відповідних даних законодавство, на жаль, сьогодні не передбачає. Держгеокадастр працює над відповідними законодавчими змінами. Сподіваємося на їх ухвалення протягом найближчих місяців», - додав він.

Учасники Земельного штабу окреслили ще дві проблеми, вирішення яких потребує консолідації зусиль Мінагрополітики, Держгеокадастру, Мін'юсту та інших державних органів:

  • вироблення єдиної позиції в підходах, які дозволяють юридичним особам набувати право на непайові землі сільськогосподарського призначення;

  • щодо можливості обміну земельних ділянок і їх консолідації в межах масиву земель с/г призначення.

Організатори Земельного штабу запевнили, що ці питання будуть вирішенні найближчим часом.

Як заповнити договір швидко та без помилок? Спробуйте систему CONTRACTUM у LIGA360. Заповніть мінімум полів з датами та сумами, та завантажте готовий договір. Також система автоматично підставить реквізити сторін. Деталі за посиланням.

Читайте також: Набрала чинності нова Методика нормативної грошової оцінки земельних ділянок

Що є належними доказами на обґрунтування нормативної грошової оцінки земельної ділянки: ВП ВС

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини