Податкові перевірки, що проводяться в межах повноважень податкових органів, встановлених Законом про застосування реєстраторів розрахункових операцій, вважаються позаплановими перевірками. Про це вирішив нагадати Держкомпідприємництва у своєму листі № 14636піднімаючи питання здійснення перевірок на підприємствах, що використовують у своїй діяльності реєстратори розрахункових операцій (далі - РРО).
Крім того, як підкреслюється за текстом роз'яснення, проведення планових виїзних перевірок по окремих видах зобов'язань перед бюджетами (за винятком зобов'язань по бюджетних позиках і кредитах, гарантованих бюджетними коштами) - строго забороняється. В цілому ж право на проведення планової виїзної перевірки платника податків надається лише у тому випадку, якщо йому не пізніше чим за 10 днів до дня проведення вказаної перевірки спрямований письмове повідомлення з вказівкою дати початку і закінчення планово-контрольного заходу.
Важливим нюансом, на який звернули увагу в Держкомпідприємництва, можна назвати той, що деякі з виданих ДПАУ документів не можуть застосовуватися при взаємодії податкових служб з платниками податків. Річ у тому, що ряд наказів ДПАУ так і не пройшли процедуру держреєстрації в Міністерстві юстиції, через що вони не можуть застосовуватися, а мають лише "суто методологічне внутрішньовідомче застосування". Це, наприклад, накази ДПАУ № 355, № 534 і № 184. В той же час фахівці Держкомпідприємництва рекомендують звернути увагу оглядовий лист ДПАУ від 06.07.2009 № 14083/7/23-7017/572. На їх думку, воно найбільш чітке і правильно відбиває порядок здійснення податкових перевірок підприємств, що використовують РРО (визначаючи, зокрема, деякі нюанси застосування РРО і пластикових платіжних карток, порядок зняття Z- звіту, особливості друку і зберігання контрольних стрічок, видачі готівки з каси за дорученням і тому подібне).