Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

В Україні мають провести інвентаризацію «довгобудів»

30 листопада 2021, 12:40
446
0
Реклама

Урядовий комітет з питань економічної, фінансової політики, паливно-енергетичного комплексу, розвитку громад і територій та захисту довкілля підтримав проєкт постанови «Деякі питання формування переліку об'єктів житлового будівництва, що не прийняті в експлуатацію», розроблений Мінрегіоном. Про це повідомила пресслужба відомства.

За словами заступниці Міністра розвитку громад та територій Наталії Козловської, мета цього документу - проведення регіонами повної інвентаризації об'єктів незавершеного житлового будівництва.

«Формування переліку об'єктів незавершеного житлового будівництва - крок на шляху до вирішення болючого питання “довгобудів”. Ця проблема вимагає чіткого розуміння поточної ситуації, інвентаризації таких об'єктів та перевірки їхнього техніко-економічного стану. Йдеться про повну картину у розрізі всіх областей України», - наголосила вона.

Проєктом постанови передбачено, що усі ОДА та міські держадміністрації мають створити переліки об'єктів житлового будівництва, що не прийняті в експлуатацію. Водночас - сформувати щодо кожного з таких об'єктів інвентаризаційну справу.

Зазначається, що статтею 16 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», визначена відповідальність місцевих державних адміністрацій щодо здійснення на відповідних територіях державного контролю за дотриманням договірних зобов'язань забудовниками, діяльність яких пов'язана із залученням коштів фізичних осіб у будівництво багатоквартирних житлових будинків.

"Для сприяння постраждалим інвесторам незавершеного житлового будівництва Урядом у серпні 2020 року було утворено Міжвідомчу робочу групу за участі представників Мінрегіону, Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції тощо.  Її основними завданнями є сприяння забезпеченню координації дій центральних і місцевих органів виконавчої влади з питань сприяння постраждалим інвесторам у добудові об'єктів незавершеного житлового будівництва, а також розроблення пропозицій щодо удосконалення нормативно-правової бази з цих питань", - додали в міністерстві.

Контролюйте незаконні дії щодо ваших земельних ділянок у сервісі SMS-Маяк Земля. Моніторинг Державного реєстру речових прав на нерухоме майно 24/7 та миттєве сповіщення про зміни.

Читайте також:

Земельний переворот, або Чому інвесторам слід цікавитися реформою 2021

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини