Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як закрити банківську картку, щоб не влізти в борги: роз'яснення ФГВФО

15 листопада 2021, 13:10
9279
1
Реклама

У Фонді гарантування вкладів фізичних осіб роз'яснили, чому недостатньо просто перестати користуватися карткою, якщо вона не потрібна.

"Кошти, доступ до яких ви отримуєте за допомогою картки, знаходяться на рахунку. Навіть якщо там порожньо, а термін дії картки минув, рахунок «прив'язаний» до картки і продовжує існувати. І за  обслуговування незакритого рахунку банк може нараховувати комісію, причому цілком законним шляхом, яка буде або автоматично списана з картки за наявності грошей на рахунку, або обліковуватиметься як борг перед банком. Умови про це зазвичай прописані в договорі", - йдеться в повідомленні.

Плата за обслуговування рахунку може з'явитися, якщо:

1) Ви зберігаєте на рахунку менше встановленої суми (або ви зняли всі кошти);

2) Ви витрачаєте  менше певної суми на місяць (або ви перестали користуватися карткою);

3) закінчився пільговий термін обслуговування.

Зазначається, що банк буде нараховувати плату за обслуговування рахунку, і виникне заборгованість.

"Виплачувати її, скоріше за все, доведеться з відсотками. Причому для дебетової картки відсотки можуть бути навіть більшими, ніж для кредитної. Якщо про борг стане відомо через кілька років, сума буде значною. Збільшити витрати також можуть додаткові послуги. Наприклад, плата за СМС-інформування, відкладені комісії за будь-які послуги і так далі. Щоб уникнути зайвих витрат, треба просто закрити рахунок", - радять у Фонді.

Як заповнити договір швидко та без помилок? Спробуйте систему CONTRACTUM у LIGA360. Заповніть мінімум полів з датами та сумами, та завантажте готовий договір. Також система автоматично підставить реквізити сторін. Деталі за посиланням.

Як правильно завершити відносини з банком і закрити рахунок?

В ФГВФО рекомендують діяти за таким алгоритмом:

1) вимкніть всі платні послуги. Це врятує від зайвих витрат до моменту закриття рахунку, що займає певний час;

2) якщо є заборгованість за рахунком, погасіть її;

3) подайте в банк заяву про закриття рахунку. В деяких банках про своє рішення можна повідомити онлайн. А у деяких банках потрібно прийти у відділення, де ви відкривали рахунок, разом із документами про відкриття рахунку. Це питання краще уточнити заздалегідь. Якщо ви звертаєтесь у відділення банку, а термін дії вашої картки ще не закінчився, здайте її в банк, щоб до вас не було ніяких претензій у майбутньому, адже формально це власність фінансової установи;

4) почекайте певний час, протягом якого банк за договором повинен закрити рахунок. Цей час потрібен організації, щоб перевірити, чи не прийдуть відкладені комісії, наприклад, за користування банкоматом іншого банку. Якщо борги з'явилися, їх також доведеться сплатити.

Коли рахунок закриють, візьміть в банку відповідну довідку, в якій буде вказано, що у закладу немає до вас фінансових претензій. Документ знадобиться, якщо через можливі помилки борги раптово почнуть виникати вже після закриття рахунку.

Що робити, якщо до рахунку прив'язано декілька карт?

Зазначається, що рахунок закривати не потрібно, але картку, якою ви більше не користуєтесь, краще заблокувати.

"Так ви усунете ризик шахрайства і доступу до вашого рахунку", - пояснили у Фонді.

Слід пам'ятати: якщо термін дії вашої картки закінчився, це ще не означає, що рахунок закривається автоматично. Вся інформація про ваші права та обов'язки міститься в договорі, який ви підписуєте.      

Тільки до 25 листопада отримайте спеціальну пропозицію на корпоративне рішення LIGA360 до 30-річчя LIGA ZAKON.

LIGA ZAKON дарує щедрі подарунки до свого 30-річчя! Тільки до 25 листопада, замовляючи ІТ-платформу LIGA360 для управління інформацію й ризиками - ви отримаєте вдвічі нижчу ціну й вдвічі більше користувачів. Замовте спеціальну пропозицію, та зробіть свій бізнес ефективним на 360.

Читайте також: Небанківські фінустанови розкриватимуть клієнтам більше інформації

Велика Палата ВС роз'яснила, коли не застосовується презумпція невинуватості

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини